«بابای زعفران» افغانستان درگذشت؛ اشرف غنی مرگ وی را یک ضایعه بزرگ خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت زراعت (کشاورزی) افغانستان سه‌شنبه 15 سپتامبر تایید کرد که محمد اکبر مشهور به «بابای زعفران» این کشور درگذشت و محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری این کشور مرگ وی را یک «ضایعه بزرگ» خواند.

در اعلامیه وزارت زراعت افغانستان آمده است: «بابای زعفران افغانستان، 25 سال در زمینه‌ی ترویج کشت زعفران در کشور کار و تلاش کرد و یکی از بنیان‌گذاران کشت زعفران در کشور بود. در پی زحمت‌های او و دیگر دهقانان افتخارآفرین زعفران‌کار در کشور بود که برنامه‌های توسعه‌ای وزارت زراعت به ثمر نشست و افغانستان جایگاه بهترین زعفران از نگاه کیفیت را به دست آورد و نیز توانست به دومین تولیدکننده‌ی زعفران در جهان بدل شود».

در همین حال، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه‌ای مرگ بابای زعفران این کشور را یک «ضایعه بزرگ» خواند.

در اعلامیه‌ای محمد اشرف غنی آمده است: «روان شاد الحاج محمد اکبر 25 سال از عمرش را در عرصه کشت و ترویج زعفران سپری کرد و توانست زعفران افغانستان را در سطح ملی و بین‌المللی برجسته و مشهور سازد. وی خدمات شایان را به زعفران کاران افغانستان انجام داد و در راستای حمایت از آنان از هیچگونه سعی و تلاش دریغ نکرد. مرگ او یک ضایعه بزرگ برای کشور است».

شایان ذکر است که محمد اکبر مشهور به «بابای زعفران» افغانستان یکی از اولین افرادی بود که کشت زعفران را در ولایت هرات در غرب این کشور ترویج کرد و 25 سال در این زمینه تلاش کرد.

ولایت هرات کانون کشت زعفران در افغانستان است که سال گذشته حاصلات زعفران در این ولایت به بیش از 17 تٌن رسیده بود.

زعفران افغانستان یکی از بهترین و با کیفیت‌ترین زعفران جهان است که از چند سال به این طرف مقام اول را به لحاظ کیفیت کسب کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید