عبدالله بن زاید: صلح به نیروهای «شکست‌ و جنگ‌» پایان خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله بن زاید وزیر خارجه امارات متحده عربی سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020 در واشنگتن گفت که «عادی‌سازی روابطمان با اسرائیلی گامی تاریخی برای پیشرفت در منطقه است».

به گزارش «العربیه» عبدالله بن زاید افزود که «اعلامیه بحرین نیز برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل فرصتی برای مقابله با چالش‌ها است».

او با بیان این که «عادی‌سازی روابط با اسرائیل نشان می‌دهد که ملت‌ها از جنگ‌ها بیزار شده و مایل به برقراری ثبات هستند»

اشاره کرد که « برقراری صلح در منطقه زمینه را برای پایان دادن به نیروهای «شکست و جنگ‌» فراهم خواهد کرد.

شیخ عبدالله بن زاید اشاره کرد که نیروهای غیر عربی «تندرویی» که خواب امپراطوری‌های زوال یافته را در سر می‌پرورانند، جنگ افروزی می‌کنند.

او همچنین توضیح داد که اولویت در این راستا کاهش تنش‌ها در منطقه و آغاز گفتگوها جهت برقراری صلح و امنیت است.
عبدالله بن زاید افزود که «اولویت کنونی ما ادامه توسعه جامعه‌هایمان و تحکیم ثبات در منطقه است».

او افزود که « پیشرفت در برپایی دولت فلسطینی در مرحله کنونی حیاتی است» و اشاره کرد به این‌که توافق صلح اسرائیلی اماراتی مانع از الحاق سرزمین‌های فلسطینی در کرانه باختری شده است.

او همچنین تاکید کرد که «عادی‌سازی روابط جدای از پیشرفت در ازای اعطای حقوق فلسطینی‌ها و برپایی دولت‌شان نیست». و از رهبری فلسطینی خواست تا فرصت را غنیمت شمرده و به گفتگوهای ثمربخشی وارد شود. او همچنین گفت« به ایستادگی‌مان در کنار رهبری فلسطینی در هر گامی به سوی صلح ادامه خواهیم داد».

توافق‌نامه‌های صلح میان امارات متحده عربی و پادشاهی بحرین جهت عادی سازی روابط با اسرائیل امروز سه‌شنبه در مقر کاخ سفید امضا خواهد شد.

مراسم امضای موافقت‌نامه‌های صلح میان کشورهای امارات و بحرین با اسرائیل با حضور مسئولان بلند پایه دولت آمریکا و هیأت‌هایی از امارات، بحرین و اسرائیل با حمایت و میزانی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا برگزار می‌شود.

به موجب این توافق‌های صلح که مفاد آنها هنوز کاملا آشکار نشده کشورهای امارات و بحرین روابط دیپلماتیک، تجاری و اقتصادی با اسرائیل برقرار خواهند کرد.

همچنین بنا به این توافق‌ها ائتلاف‌ غیر رسمی علیه تهدیدهای ایران و توسعه‌طلبی‌های ترکیه در منطقه تقویت خواهد شد و راه را در برابر امارات برای دست‌یابی به قراردادهای تسلیحات پیشرفته‌ای از آمریکا هموار خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید