شورای شهر مشهد: فقر باعث شده دختر 14ساله زباله‌گرد باردار شود تا نوزادش را بفروشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد با اشاره به افزایش فقر اظهار کرد که دختر 14 ساله زباله‌گرد مجبور شده باردار شود تا نوزادی را که به دنیا می‌آورد 20 تا 30 میلیون تومان برای تامین مخارج زندگی خود بفروشد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایمنا، سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020 شهناز رمارم با بیان اینکه تا کار و اشتغال ایجاد نشده و مردم درآمد نداشته باشند با هزینه‌های روزافزون نمی‌توانند در نقاط برخوردار شهر ساکن شوند، تصریح کرد: «مردم به سمت حاشیه شهر می‌روند بدین ترتیب هر چه به جمعیت حاشیه شهر افزوده شود، آسیب‌های اجتماعی نیز بیشتر می‌شود».

رمام، گسترش حاشیه نشینی را باعث افزایش فقر، کودک کار و زباله گردی دانست و گفت: «اکنون زباله‌گردی شامل حال زنان نیز می‌شود؛ افزایش فقر باعث شده دختر 14 ساله زباله‌گرد مجبور به بارداری شود تا نوزادی را که به دنیا می‌آورد 20 تا 30 میلیون تومان و برای تأمین مخارج زندگی خود بفروشد».

گفتنی است، روزنامه شهروند به تازگی گزارشی درباره خرید و فروش نوزادان در اینستاگرام توسط والدینشان و تبهکاران با قیمت‌های میلیونی منتشر کرد. در این گزارش اشاره شد که پسر حدود 50 میلیون تومان و دختر حدود 70 تا 80 میلیون تومان به فروش می‌رسند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size