رضا خندان: 35 روز اعتصاب غذا حال نسرین ستوده را به طرز نگران‌کننده‌ای بد کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همسر نسرین ستوده،‌ زندانی سیاسی در اوین ادامه اعتصاب غذای ستوده پس از 35 روز را «نگران‌کننده» توصیف کرد که وضعیت سلامت او را بدتر کرده است.

رضا خندان در توئیترش نوشت: «35 روز از اعتصاب غذای نسرین می‌گذرد. دیروز روز ملاقات بود. او چهار هفته است ملاقات‌هایش را قطع کرده است».

او به نقل از رضوانه احمدخان‌بیگی، فعال مدنی زندانی در اوین، اعلام کرد که وضع جسمانی نسرین ستوده «نگرا‌ن‌کننده» است و «بسیار بدتر از چیزی است که در روزهای گذشته پشت تلفن سعی داشت نشان بدهد».

نسرین ستوده، وکیل و فعال مدنی به 33 سال زندان (12 سال قابل اجرا) و 148 ضربه شلاق محکوم شده است.

او از چند هفته پیش در اعتراض به وضعیت زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زده است.

او در نامه‌ای که 21 مرداد از بند زنان زندان اوین نوشت، نسبت به عدم اجرای قانون در ارتباط با زندانیان سیاسی انتقاد کرده بود.

رضا خندان، 27 اوت در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که حدود 6 کیلو از وزن 53 کیلویی‌ همسرش در مدت اعتصاب غذا کم شده است.

او در ادامه افزود: «نوسان فشار و به ویژه میزان قند خون‌ بسیار بالاست. حالت تهوع اجازه نمی‌دهد به اندازه‌ی کافی آب و قند استفاده کند که این خود بسیار خطرناک است. قند خون یک بار 44 و چند روز بعد تا 55 پایین آمده بود».

در پی انتشار خبر اعتصاب غذای نسرین ستوده 44 وکیل دادگستری از او خواستند تا به اعتصاب غذای خود خاتمه داده و این گونه سلامتی خود را به خطر نیاندازد. اما رضا خندان در صفحه فیس بوک خود تاکید کرد که ستوده حاضر نیست اعتصاب غذای خود را پایان دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید