دادگاهی در سعودی دوقلوی داعشی را به جرم قتل مادرشان به اعدام محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاه کیفری تخصصی در پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 14 سپتامبر 2020 در حکمی اولیه دو برادر دوقلوی 24 ساله با تابعیت این کشور را به جرم تکفیری بودن، عضویت در گروه «داعش»، تکفیر خانواده و مشارکت در قتل عمدی مادرشان به اعدام محکوم کرد.

در جزئیات این حکم اولیه، دادگاه کیفری تخصصی سعودی دو متهم دارای تابعیت این کشور را پس از اثبات جرم‌ تکفیری بودن و مخالفت‌شان با کتاب، سنت و اجماع بزرگان امت، تکفیر اولیای امور، علما و نیروهای امنیتی و همچنین تکفیر افراد خانواده‌شان از جمله تکفیر مادرشان و اقدام مشترک‌ آنها در قتل عمدی او، به اعدام محکوم کرد.

در بیانیه دادگاه درباره این جنایت آمده که متهمان دو برادر دوقلوی متولد 1996 هستند و با تکفیر مادر 67 ساله‌شان او را به بهانه کافر بودن مهدور الدم دانسته و با کشاندنش به یکی از اتاق‌های منزل و وارد کردن ضربات پی در پی چاقو او را مجروح و سپس یکی از آنها سرش را از تن جدا کرده است.

در ادامه بیانیه دادگاه آمده که این دو برادر دوقلوی داعشی در نقشه‌ای از پیش هماهنگی شده با فراهم کردن ابزار قتل با تکفیر برادر دیگر 22 ساله‌شان او را مهدور الدم دانسته و به طور همزمان هر کدام با ساطور به او حمله کرد و به قصد کشتن سر و دستان او را مورد ضربات متعدد ساطور قرار داده‌اند اما او موفق به فرار شده است».

در ادامه بیانیه دادگاه آمده که دو متهم تکفیری داعشی پدر 73 ساله‌شان را نیز تکفیر و مهدور الدم دانسته‌اند و به قتل او مباشرت کرده و او را به قصد کشتن هدف ضربات متعدد ساطور قرار دادند و پس از ارتکاب جرم علنا و برای متواری شدن دو خودرو را در مسیر عمومی با تهدید صاحبان‌شان به سرقت برده‌اند.

در این جنایت که در ماه ژوئن 2016 در منزلشان در شهرک الحمراء شهر ریاض اتفاق افتاده مادر این دو برادر داعشی به دست یکی از آنها سر بریده شد و پدر و برادرشان بر اثر شدت اصابت‌های شدید ضربات ساطور به بیمارستان منتقل شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید