حکم اعدام روح‌الله زم تایید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس دیوان عالی کشور در ایران اعلام کرد که قضات دیوان پس از رسیدگی به پرونده زم رای خود را نسبت به متهم صادر کردند و رای صادره اعلام خواهد شد، روح‌الله زم پیش از این به اعدام محکوم شده بود و در نهایت این حکم بدون تغییر تایید شد.

دادستان تهران چند روز پیش از عدم تغییر حکم «اعدام» در پرونده روح‌الله زم خبر داد و اعلام کرد که پرونده این متهم همچنان در حال بررسی است و فعلا رای نهایی همان حکمی است که قبلا صادر شده است. امروز نیز رئیس دیوان عالی کشور در ایران از عدم تغییر در این حکم خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رکنا، سه‌شنبه 15 سپتامبر 2020 احمد مرتضوی مقدم در حاشیه جلسه هیات عمومی قضات دیوان عالی کشور در جمع خبرنگاران درباره رسیدگی نهایی به پرونده روح‌الله زم گفت: «قضات دیوان پس از رسیدگی به پرونده زم رای خود را نسبت به متهم صادر کردند و رای صادره اعلام خواهد شد».

گفتنی است، خبرگزاری ایسنا 30 ژوئن گزارش داد که سخنگوی قوه قضاییه ایران از صدور حکم اعدام برای روح‌الله زم مدیر کانال آمدنیوز خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی در این باره گفت: «موارد اتهامی را روح‌الله زم داشت و دادگاه 13 مورد از عناوین ریز توام را از مصادیق افساد فی الارض دانسته است و حکم اعدام صادر کرده است و در مورد چند مورد اتهامی که افساد فی الارض نبود به مجازات حبس محکوم شده که این حکم غیرقطعی و قابل فرجام‌خواهی است و چنانچه از ناحیه ایشان فرجام‌خواهی شود، پرونده به دیوان عالی ارسال می‌شود».

صدور این حکم با اعتراض روح‌الله زم همراه شد. دبیر دریابیگی بلوردی وکیل مدافع این متهم 8 ژوئیه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: «بعد از ابلاغ حکم پرونده موکلم، نسبت به رأی دادگاه اعتراض و درخواست فرجام‌خواهی دادم و قرار شده پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید