پمپئو: ما از کشورهای اروپایی دعوت می‌کنیم حزب‌الله را سازمانی تروریستی قلمداد کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا یکشنبه 13 سپتامبر اعلام داشت که این کشور همچنان به فراخوان اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی برای تروریستی قلمداد کردن حزب‌الله یا ممنوعیت کامل آن ادامه می‌دهد.

او در بیانیه‌ای که سایت وزارت خارجه آمریکا نشر کرد، عنوان نمود که آمریکا از اقدام جمهوری صربستان در تروریستی قلمداد کردن حزب‌الله استقبال می‌کند.

وی افزود: «اعلام تروریستی قلمداد کردن حزب‌الله از سوی صربستان گام مهم دیگری در چالش با توان این گروه تحت الحمایه ایران برای فعالیت در اروپا است.»

به گفته پمپئو حزب‌الله به طراحی حملات تروریستی و خریداری فناوری‌های نظامی و جمع‌آوری پول در اروپا ادامه داده‌است.

وزیر خارجه آمریکا گفت که این کشور همچنان از اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی می‌خواهد تا به این حقیقت اذعان کنند که حزب‌الله تماماً یک «سازمان تروریستی» است و تفاوتی میان شاخه نظامی و سیاسی آن قائل نشوند.

وزارت خارجه آمریکا از تمامی کشورها خواست تا اقدامات لازم برای ممانعت از حزب‌الله در ادامه فعالیت‌های خود و و متوقف کردن نمایندگان و حامیان آن درداخل و خارج لبنان را به عمل درآورند.

تحریم علیه حامیان حزب‌الله

واشینگتن هفته گذشته اعمال تحریم‌ها علیه دو وزیر پیشین لبنانی به خاطر حمایت آنها از حزب‌الله و دست داشتن در فساد را اعلام کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای تأکید کرد این تحریم‌ها شامل یوسف فنیانوس و علی حسن خلیل دو وزیر پیشین دولت لبنان به خاطر حمایت از حزب‌الله و دست داشتن در فساد می‌شود.

به گفته خزانه داری آمریکا یوسف فنیانوس وزیر أمور عمومی و علی حسن خلیل وزیر دارایی هنوز هم برغم خروج از کابینه، فعال هستند.

تحریم‌های آمریکا علیه این دو وزیر شامل مصادره دارایی‌ها و املاک آنها می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید