ایران به عضوگیری هزاران تن در جنوب سوریه برای شبه‌نظامیان خود ادامه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس بیانیه یکشنبه 13 سپتامبر دیده‌بان حقوق بشر سوریه، ایران و شبه‌نظامیان وابسته به آن به همان روش و متد همیشگی خود در حال عضوگیری عناصر در سوریه هستند.

در بیانیه این مرکز آمده ‌است که نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان تابع آن همچنان در کار عضوگیری به‌ویژه درجنوب سوریه و منطقه غرب فرات هستند.

اطلاعات به‌دست آمده حاکی از آن است که شمار عناضر عضوگیری شده در نیروهای ایرانی و شبه نظامیان وابسته به آن به بیش از 7400 نفر رسیده و تعداد سوری‌های عضوگیری شده درمیان آنها 5900 تن می‌باشد.

در بیانیه این مرکز خاطرنشان شده که نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان وابسته به آن، روند عضوگیری را در منطق جنوب سوریه و منطقه غرب فرات ادامه می‌دهند که مرکز تمرکز آنهاست.

شبه‌نظامیان ایران در سوریه
شبه‌نظامیان ایران در سوریه

به‌همان شیوه سابق

روند عضوگیری در مناطق اصلی نفوذ شبه‌نظامیان در کشور با همان اسلوب دیرین ادامه دارد که در آن از دست‌ و دل‌بازی مادی و تحریک عواطف و گرایشات مذهبی نهایت استفاده می‌شود و شامل مناطق المیادین و اطراف ان، منطقه البوکمال و دیگر مناطق در حومه دیر الزور در غرب فرات در چارچوب باصطلاح «گردان‌های العرین» وابسته به لشکر 313 شمال درعا و همچنین منطقه اللجاه و دیگر مناطق در حومه درعا، خان ارنبه و شهر البعث درحومه قنیطره در نزدیکی مرز با منطقه اشغالی جولان می‌گردد.

بر اساس آمار مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه شمار داوطلبان در میان نیروهای ایرانی و شبه‌نظامیان وابسته به ایران در جنوب سوریه به 7400 تن رسیده و 5900 جوان و مرد سوری نیز در سنین مختلف به آنها پیوستند.

این در حالی است که شبه‌نظامیان ایران عملیات عضوگیری را با استفاده از مشغول بودن روسیه به توافق با ترکیه در شمال سوریه، بشدت دنبال می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم