مطالبات نمایندگان ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان برای متوقف‌کردن فعالیت‌های حزب‌الله

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نمایندگانی از اپوزسیون ایالت بادن-وورتمبرگ آلمان از دولت مرکزی و سرویس اطلاعاتی خواستند تا تمامی فعالیت‌های حزب‌الله در این ایالت را فاش سازند.

این نمایندگان از حساب‌های بانکی اعضای حزب‌الله در بانک ملی ایالت سخن گفتند. همچنین نمایندگانی از حزب لیبرال‌های آزاده نیز خواستار برملا کردن کامل اقدامات حزب‌الله در انبار سازی نیترات آمونیوم در ایالت آنها شدند.

خبرنگار العربیه/الحدث در گزارش خود آورده ‌است که در یکی از انبارهای ایالت بادن-وورتمبرگ، حزب‌الله ظرف 4 سال کمربندهای مملو از ماده نیترات آمونیوم را انبار کرده بودند که همان ماده‌ای ایست که در بندر بیروت در 4 اوت گذشته منفجر شد و بخشی از پایتخت لبنان را منهدم کرد.

انبارسازی نیترات آمونیوم

این ماده منفجره قوی بدون توجه مسئولان آلمانی، انبار شده بود تا جائی که جهات انبار کننده توانستند این ماده ر ا در سال 2016 بدون جلب نظر مقامات مسئول به خارج از کشور منتقل کنند.

برغم اذعان دستگاه اطلاعاتی و وزارت کشور آلمان به این امر که حزب‌الله این ماده را انبار کرده، اما آنها از برملا کردن جزئیات موضوع امتناع کرده‌اند ولی نمایندگان اپوزسیون در ایالت بادن-وورتمبرگ بر دستیابی به هر گونه پاسخ إصرار می‌ورزند.

ساوند رولکیه نماینده حزب لیبرال‌های آزاده در پارلمان از ایالت بادن-وورتمبرگ گفت: ما از اقدامات دولت نگران هستیم. پارلمان و مردم از این اقدامات حزب‌الله در اینجا اطلاع نداشتند و از میزان خطر این امر آگاه نبودند ولی ما اکنون می‌خواهیم از تمامی موضوع اطلاع یابیم زیرا می‌دانیم که آنچه در بیروت شاهد وقوعش بودیم، بیانگر خطر زیاد نیترات آمونیوم است و زمانی که حزب‌الله مالک این مقدار ماده باشد، قطعاً خطرناک است لذا خواستار اطلاعات در این خصوص هستیم.

نگرانی از دیگر فعالیت‌ها

نگرانی‌ها از بابت امتداد نفوذ حزب‌الله در بانک‌ها و بخش‌های بانکی و اقتصادی نیز مطرح است زیرا نمایندگان اپوزسیون از حساب‌های بانکی اعضای حزب‌الله در بانک ملی سخن به میان آوردند که هنوز از سوی دولت بسته نشده‌ است.

ساوند رولکیه در این رابطه افزود: تأثیر حزب‌الله از طریق حساب‌های بانکی که باید مسدود گردند نیز وجود دارد. به نظر می‌رسد حزب‌الله نسبت به اقتصاد در ایالت ما اهتمام دارد و ایران که از حزب‌الله حمایت می‌کند نیز نسبت به اقتصاد ایالت ما اهتمام دارد.

به همین دلیل باید سرویس اطلاعاتی را وادار به حرکت در راستای بررسی فعالیت‌های حزب‌الله در بادن فورتمبرگ کنیم. برای ما مفهوم نیست که چرا دولت فعالیت‌های حزب‌الله را متوقف نکرده‌است.

پاسخی که نمایندگان مزبور از وزارت کشور دریافت کرده‌اند برای آنها کافی نبوده و اطلاعات بیشتری را روشن نساخته‌ است به جز این موضوع که حزب‌الله به انبار کردن نیترات آمونیوم اذعان کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید