صحنه‌های شوکه‌آور از دو روستای کردنشین بعد از گلوله‌باران توپخانه ترکیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شبکه‌های اجتماعی، ویدئوی شوکه کننده‌ای را از کشتزارهای دو روستای کُردنشین مرزی دست به دست می‌کنند که شامگاه جمعه 11 سپتامبر هدف گلوله‌باران توپخانه سنگین ترکیه در نزدیکی ناحیه باطیفا در استان دهوک قرار گرفتند.

تهیه‌کننده این ویدئو گفته است: «این روستای ریسی است. همان‌طور که می‌بینید کشتزارها و مراتع کاملاً سوخته‌اند و منازل اهالی نیز بکلی از میان رفته است.»

دو روز پیش، 4 گلوله توپ شلیک شده از سوی نیروهای ترکیه به روستای اورمان در منطقه کانی ماسی در شهرستان العمادیه از استان دهوک شلیک شدند که دو گلوله توپ به نزدیکی چند خانه اصابت کرد.

سربست صبری مدیر منطقه کانی مانی گفت که توپخانه ترکیه، روستای اورمان را در ساعت 5:15 شامگاه پنج‌شنبه هدف قرار داد و دو گلوله توپ در 70 متری شماری از منازل مسکونی سقوط کرد.

این بمباران همزمان با سفر مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق به اقلیم کردستان انجام شد. الکاظمی از مناطق زاخو و دهوک نیز بازدید نمود و با مسرور بارزانی رئیس کابینه اقلیم کردستان بحث و تبادل نظر کرد.

سربست صبری در مورد زیان‌های ناشی از این بمباران توپخانه عنوان داشت که تلفات جانی در میان اهالی این منطقه رخ نداد اما اهالی روستاهای نزدیک به منطقه بمباران به شدت هراسان و سراسیمه شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید