ترامپ: خاورمیانه در حال تغییر است و دستیابی به توافق‌های صلح یک دستاورد تاریخی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا روز جمعه 11 سپتامبر 2020 با اشاره به این‌که خاورمیانه در حال تغییر است و دستیابی به توافق‌نامه‌های صلح یک دستاورد تاریخی است، خاطرنشان کرد که منطقه در هرج و مرج بود و اکنون ما با شرکای خود اعتماد را بازسازی می‌کنیم.

ترامپ در ادامه افزود که خاورمیانه از امنیت، ثبات و رفاه بیشتری برخوردار خواهد شد و بسیاری از کشورهای جهان عرب خواهان پیوستن به توافق صلح هستند و در آخر فلسطینی‌ها مواردی را که برای آنها بهترین است قبول می‌کنند.

رئیس‌جمهوری آمریکا لحظاتی پیش با امضای خود توافق صلح بحرین و اسرائیل را اعلام کرد.

ترامپ، حمد بن عیسی پادشاه بحرین و بنامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل با بستن معاهده صلح میان بحرین و اسرائیل به توافق رسیدند.

ترامپ توافق میان بحرین واسرائیل برای امضای توافق صلح را «لحظه‌ای تاریخی» دانست و تأکید کرد که «دومین توافق صلح بین اسرائیل و یک کشور عربی تنها 30 روز پس از امضای نوافق میان امارات با اسرائیل صورت گرفت».

در بیانیه صادره از بحرین آمده‌است که حمد بن عیسی پادشاه بحرین، تماسی تلفنی را از ترامپ با مشارکت نتانیاهو دریافت کرد.

پادشاه بحرین در این تماس بر «ضرورت دستیابی به صلح عادلانه و فراگیر به مثابه یک گزینه راهبردی بر مبنای راه حل برپایی دو کشور و قطعنامه‌های بین‌المللی برای موضع فلسطین تأکید کرد و از «نقش محوری دولت آمریکا و تلاش‌های خستگی ناپذیر آن در پیشبرد روند صلح و برقراری امنیت و ثبات د رخاورمیانه و تحکیم صلح جهانی» ستایش کرد.

ترامپ در این مکالمه تلفنی از پادشاه بحرین برای مشارکت در مراسم امضای توافق صلح میان امارات و اسرائیل دعوت کرد که قرار است در 15 سپتامبر جاری در کاخ سفید برپا شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید