بازپرس مسئول فیلتر تلگرام به 10 سال زندان محکوم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بیژن قاسم‌زاده سنگرودی بازپرسی که دستور فیلتر کردن تلگرام را داد، به 10 سال حبس تعزیری محکوم شد.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه روز شنبه 12 سپتامبر 2020 همزمان با اعلام احکام پرونده اکبر طبری معاون اجرایی سابق قوه قضاییه و دیگر متهمان این پرونده حکم بیژن قاسم‌زاده سنگرودی را نیز اعلام کرد.

بر این اساس قاسم‌زاده سنگرودی بازپرسی که دستور فیلتر کردن تلگرام را داد، به 10 سال حبس تعزیری محکوم شد.

بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه به جرم تاثیر دادن نفوذ افراد و همچنین دریافت رشوه به انفصال دائم از خدمات دولتی و 10 سال زندان و ضبط مال ناشی از ارتشا و جزای نقدی محکوم شده است.

گفتنی است بیژن قاسم‌زاده بازپرس سابق دادسرای فرهنگ و رسانه روز جمعه 27 سپتامبر 2019 به اتهام «فساد اقتصادی» بازداشت شد.

بنابر گفته سخنگوی قوه قضائیه بیژن قاسم‌زاده که پیشتر حکم فیلتر تلگرام، بازداشت حمید بقایی معاون اجرایی دولت سابق ایران و امیرحسین تتلو را صادر کرده بود، به دلیل آنچه «پرونده‌ای که قبلا بر اساس آن برخی عناصر قوه قضائیه تحت تعقیب قرار گرفته بودند» خوانده، بازداشت شده است.

در همین حال، علی مجتهدزاده وکیل دادگستری ضمن تایید بازداشت بازپرس سابق دادسرای فرهنگ‌ و رسانه در تویتر خود نوشت «قاسم زاده در زندان و او مسئول صدور قرارهای سنگین ودستور فیلتر تلگرام است.»

هر چند حقوقدان ها در ایران بارها از وجود فساد سیستماتیک در قوه قضائیه خبر داده اند اما علی خامنه‌ای فساد سیستماتیک در این کشور را رد می‌کند و این در حالی است که احمد توکلی، نماینده سابق مجلس، پیشتر هشدار داده بود که نهادهای حکومتی در ایران به مرحله «فساد سیستماتیک» رسیده‌اند و «نهادهای مسئول مبارزه با فساد، خود به درجاتی از فساد مبتلا شده‌اند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید