بایدن اذعان کرد: ترامپ موفق به ایجاد توافق تجاری بهتر از «نفتا» شده ‌است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جو بایدن نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا پنج‌شنبه 10 سپتامبر تأکید کرد توافق بازرگانی که ترامپ بر سر آن مذاکره کرده، تنها توافق تجاری بهتر از توافق نفتا است که او به نفع آن رای داده ‌است.

بایدن در این رابطه خطاب به جیک تابر خبرنگار «سی‌ان‌ان» گفت: این توافق‌نامه بهتر از نفتا است.

بایدن در جریان انتخابات مقدماتی درون حزبی دموکرات‌ها به دلیل ابراز حمایت از نفتا، مورد انتقاد قرار گرفت اما وی مصرانه تأکید داشت که در رای مثبت خود به نفتا دچار اشتباه نشده ‌است.

وی پنجشنبه مدعی شد که پس از رای دهی به نفع نفتا با آن مخالفت کرده بود. بایدن به تابر اطلاع داد که به‌رغم شکست دولت اوباما در گفت‌وگوهای مجدد بر سر نفتا، ترامپ را از این موقعیت برخوردار نخواهد کرد.

ترامپ قانون تجارت در آمریکا «یواس‌ام‌سی‌ای» را در ژانویه و در اوج جریان محاکمه برکناری خود را امضا کرد تا به صورت قانون در آید.

ترامپ بارها و بارها نفتا را در جریان کمپین انتخاباتی خود هدف انتقاد قرار داده و قول داده بود که این معامله تجاری را به عنوان رئیس‌جمهوری مورد مذاکره مجدد قرار دهد و موفق به عمل به قول خود شد.

توافق تازه «یو‌اس‌ام‌سی» استانداردها و معیارهای زیست‌محیطی جدیدی را برای آمریکا، مکزیک و کانادا در ارتباط با ورود کشاورزان به بازارهای آمریکای شمالی ایجاد کرد؛ مشروط بر اینکه خودرو سازان از لوازم یدکی ساخت آمریکای شمالی استفاده کنند.

ترامپ توانست موافقت با این معامله بزرگ را از نمایندگان دموکرات و اتحادیه‌های کارگری بگیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید