ایران بعد از ترکیه در رتبه ششم شمار زندانیان قرار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تازه‌ترین گزارش سازمان «نامه زندان جهان» حاکی از آن است که ایران در ازای هر صدهزار جمعیت، 294 نفر زندانی دارد و بعد از ترکیه در مقام ششم جهان ایستاده‌ است.

در ماه‌های اخیر مقام‌های قضایی ایران اظهاراتی درباره آزادی موقت و دائم شماری از زندانیان در پی بحران کرونا و در راستای خلوت‌کردن زندان‌ها کرده‌اند. معلوم نیست که چه تعداد زندانی واقعاَ در این ارتباط آزاد شده‌اند و آیا در آمار بالا هم این رقم لحاظ شده‌است یا نه.

بر اساس همین گزارش آلمان با 71 زندانی در ازای هر صد هزار نفر جمعیت در رده 174 در میان 223 کشور و منطقه جهان ایستاده‌است.

گزارش تازه «نامه زندان جهان» می‌گوید که آمریکا همچنان با فاصله زیاد دارای بیشترین تعداد زندانی در میان کشورهای جهان است.

از یازده میلیون زندانی جهان، دو میلیون نفر در آمریکا هستند که این کشور را به نسبت تعداد زندانیان در مقیاس صد هزار نفر در ردیف اول جهان قرار می‌دهد.

بر أساس همین گزارش به ازای هر صد هزار نفر در آمریکا 655 زندانی وجود دارد و در دهه‌های اخیر شمار زندان‌هایی که در آمریکا ساخته شده از تعداد دانشگاه‌ها بیشتر است.

در تایلند و برزیل و روسیه نیز شمار زندانیان در مقیاس صد هزار نفر جمعیت بالاست. در تایلند در ازای هر صد هزار نفر جمعیت 544 نفر در زندان‌ها به سر می‌برد. این رقم در مورد برزیل و روسیه به ترتیب 357 نفر و 346 نفر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید