ستاره‌شناسان استرالیایی از یافتن حیات فرازمینی نا امیدند ولی اما و هزار اما

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گزارش دیلی میل آنلاین منجمان استرالیایی با استفاده رادیوتلسکوپ «ام دبلیو ای» و بعد از جستجو در میان 10 میلیون سامانه ستاره‌ای به این جمع‌بندی رسیده‌اند که نشانه‌ای مبنی بر حیات ارگانیک فرازمینی وجود ندارد.

این در حالی است که به گفته ستاره‌شناسان با توجه به وجود بیش از 100میلیارد کهکشان که کهکشان راه شیری ما تنها یکی از آنهاست، می‌توان به احتمال بالای 90 درصد به وجود حیات فرا زمینی اطمینان یافت.

این استدلال بر این پایه است که اگر فرض را بر این بگذاریم که در کهکشان راه شیری با (شمار تخمینی 100 میلیارد ستاره همچون خورشید) تنها یک سیاره مناسب (کره زمین) برای حیات ارگانیگ وجود داشته باشد، آنگاه با احتساب 100 میلیارد کهکشان می‌توان به این جمع‌بندی رسید که 100 میلیارد سیاره مناسب برای میزبانی حیات ارگانیک در سراسر گیتی وجود خواهد داشت.

حال اگر دایره احتمالات را تنگتر بگیریم و فقط قائل شویم که 10٪ این تعداد می‌تواند میزبان حیات ارگانیک فرا زمینی باشد، به عدد 10 میلیارد سیاره می‌رسیم که عدد بهت آوری است.

اگر بازهم دایره را تنگتر بگیریم و فقط به 1٪ بسنده کنیم بازهم عدد گیج کننده 1 میلیارد در برابرمان هویدا می‌شود؛ لذا ظاهراً گریزی از حیات فرا زمینی نیست با هر گونه محاسبه .

بیشترین بازدید موضوعات مهم