کشته‌ شدن یک شهروند بلوچ بر اثر تیراندازی نیروهای نظامی در کرمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی تیراندازی نیروهای نظامی در محور کرمان - بم، یک شهروند بلوچ در اثر اصابت گلوله جان خود را از دست داد. در این حادثه ماموران بدون دادن اخطار اقدام به تیراندازی کرده و موجب واژگونی خودروی وی شدند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز چهارشنبه 9 سپتامبر 2020، در پی تیراندازی ماموران مبارزه با مواد مخدر در محور کرمان به بم، یک شهروند بلوچ در اثر اصابت گلوله جان خود را از دست داد. هویت این شهروند در این گزارش «میثم نوتی زهی» عنوان شده است.

به گفته یک منبع مطلع: «میثم با خودروی شخصی خود از مسیر کرمان به بم در حال عبور بوده که ماموران مبارزه با مواد مخدر بدون دادن ایست و هشدار به سمت وی تیراندازی کرده و خودروی او واژگون شد و سپس توسط مردم به بیمارستان بم منتقل شد که بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.»

این منبع افزود: «میثم هیچگونه باری به همراه نداشته اما ماموران به سمت وی تیراندازی کرده و پس از واژگونی و تفتیش خودرو او را به حال خود رها کرده و از محل متواری شدند.»

سالانه ده‌ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

گفتنی است بر اساس گزارش «مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران» در محدوده زمانی سال 2018، 300 شهروند در 11 استان ایران به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید