شرکت سازنده واکسن کرونا توقف آزمایش‌ها به دلیل بیمار شدن یک داوطلب را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شرکت داروسازی استرازنیکا خبر متوقف کردن آزمایش‌ها در مورد واکسن کرونا به دلیل بروز التهاب در نخاع یکی از داوطلبان را تکذیب کرد.

شرکت استرازنیکا تأکید کرد که توقف آزمابش‌های بالینی مربوط به واکسن کرونا یک اقدام عادی است و از سرگیری آن، زمان معینی ندارد و ربطی به خراب شدن وضعیت پزشکی یکی از داوطلبان در جریان آزمایش واکسن ندارد.

شرکت استرازنیکا فاش ساخت که آزمایش واکسن کرونا برای بار دوم متوقف شده و نوبت نخست در ژوئیه گذشته رخ داد و تدابیر سلامتی به اجرا درآمده در آن تاریخ نشان داد که واکسن آزمایشی، علت بروز مشکل برای یکی از داوطلبان نبوده‌ است.

این شرکت تکذیب کرد که توقف کنونی آزمایش‌ها به دلیل التهاب نخاع یکی از داوطلبان به دلیل استفاده از واکسن بوده باشد.
مدیر اجرایی این شرکت در گفت و گو با یکی از کانال‌های آمریکایی گفت که هنوز تشخیص نهایی درمورد علت بروز التهاب در نخاع داوطلب داده نشده و نیاز به آزمایش‌های بیشتری وجود دارد.

پژوهشگر ارشد سازمان حهانی بهداشت چهارشنبه ۹ سپتامبر گفت که ایمن بودن هر واکسن محتمل کرونا در اولویت قرار دارد.
سومیا سوامیناتان در وبیناری مجازی گفت: «سخن گفتن در مورد سرعت دستیابی به واکسن به این معنا نیست که در مورد استانداردهای لازم، سهل انگاری شود.

وی افزود: «هنوز باید أصول بازی را رعایت کرد. در ارتباط با داروها و روش‌های درمان می‌بایست ایمن بودن آنها در اولویت باشد.»
شرکت استرازنیکا اعلام کرده بود که نتایج آزمایش‌های بالینی مربوط به واکسن کرونا به روی خوک‌ها نشان داده که استفاده از دو دوز از این واکسن در مقایسه با یک دوز، اثر بخش تر بوده‌است.

درپژوهش انتشار یافته از سوی انستیتو بریتانیایی بیربرانت آمده‌است که دادن یک دوز اضافی از واکسن کرونا توانسته پاسخ سیستم ایمنی بدن را تقویت کند. این امر نشان می‌دهد که استفاده از دو دوز واکسن، تأثیر بخش تر خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید