در ادامه بررسی پرونده زم؛ دادستان تهران از عدم تغییر حکم اعدام تاکنون خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دادستان تهران از عدم تغییر حکم «اعدام» در پرونده روح‌الله زم خبر داد و اعلام کرد که پرونده این متهم همچنان در حال بررسی است و فعلاً رای نهایی همان چیزی است که سخنگوی قوه قضائیه گفته بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، پنج‌شنبه 10 سپتامبر 2020، علی القاصی در این باره گفت: «پرونده روح‌الله زم همچنان در حال بررسی است و فعلاً رای قطعی همان چیزی است که سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرده‌است».

خبرگزاری ایسنا 30 ژوئن گزارش داد که سخنگوی قوه قضاییه ایران از صدور حکم اعدام برای روح‌الله زم مدیر کانال آمدنیوز خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی در این باره گفت: «موارد اتهامی را روح‌الله زم داشت و دادگاه 13 مورد از عناوین ریز توأم را از مصادیق افساد فی الارض دانسته‌است و حکم اعدام صادر کرده‌است و در مورد چند مورد اتهامی که افساد فی الارض نبود به مجازات حبس محکوم شده که این حکم غیرقطعی و قابل فرجام‌خواهی است و چنانچه از ناحیه ایشان فرجام‌خواهی شود، پرونده به دیوان عالی ارسال می‌شود».

صدور این حکم با اعتراض روح‌الله زم همراه شد. دبیر دریابیگی بلوردی وکیل مدافع این متهم 8 ژوئیه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: «بعد از ابلاغ حکم پرونده موکلم، نسبت به رأی دادگاه اعتراض و درخواست فرجام‌خواهی دادم و قرار شده پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید