بندر بیروت دوباره در آتش سوخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک ماه پس از آنکه انفجار هزاران تن نیترات آمونیم بندر بیروت را به ویرانه‌ای تبدیل کرد، بخش‌هایی از این بندر روز پنج‌شنبه دهم سپتامبر 2020 بار دیگر طعمه حریق شد.

یک منبع نظامی در لبنان گفت که این آتش‌سوزی در انبار روغن و لاستیک خودرو رخ داده و ستون بزرگی از دود را به آسمان شهر فرستاد. هنوز درباره علت این آتش‌سوزی اطلاعی در دست نیست.

تصاویری که شبکه‌های تلویزیونی مختلف از این حادثه منتشر کرده‌اند، نشان می‌دهد نیروهای آتش‌نشانی می‌کوشند حریق گسترده بندر بیروت را کنترل کنند.

در انفجار ماه گذشته بندر بیروت که در نتیجه انبار 2750 تن نیترات آمونیوم رخ داد 190 نفر کشته وهزاران نفر زخمی شدند و صدای انفجار در کشورهای همسایه هم شنیده شد.

در حالی که هنوز تحقیقات درباره منشاء و علل انفجار 2750 تن نیترات آمونیوم در بندر بیروت که مرگ 190 نفر و میلیاردها دلار خسارت را در پی داشت، ادامه دارد، ارتش لبنان در روزهای ابتدایی ماه سپتامبر اعلام کرد هنوز بیش از چهار تن نیترات آمونیوم دیگر در بندر بیروت وجود دارد.

صفحه توئیتر ارتش لبنان اعلام کرد که انبارهایی کشف کرده که در آنها مقدار قابل توجهی نیترات آمونیوم نگهداری می‌شود. در این توئیت آمده: «براساس درخواست گمرک بندر بیروت پروه مهندسی ارتش چهار انبار در منطقه تحت پوشش گمرک و در نزدیکی ورودی شماره 9 مقدار 4 تن و 350 کیلوگرم نیترات آمونیوم پیدا شد.»

باسم القیسی مدیرکل و سرمایه‌گذاری بندر بیروت گفت که کانتینر دیگری حاوی مواد قابل انفجار پیدا شد و موضوع به اطلاع نهادعلی ذی‌ربط داده شد تا این مواد را از آنجا خارج کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید