ارتش ملی لیبی نقض آتش‌بس از سوی نیروهایش را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرلشکر احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی چهارشنبه 9 سپتامبر 2020 نقض آتش‌بس از سوی نیروهای ارتش ملی این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش العربیه المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی چهارشنبه با بیان این‌که نیروهای مسلح لیبی از جنگ علیه تروریسم عقب‌نشینی نخواهد کرد، تأکید کرد که نیروهای ارتش ملی کشورش هیچ‌گاه آتش‌بس را نقض نکرده‌اند.

المسماری در کنفرانسی خبری توضیح داد که عملیات نظامی از چند ماه پیش و بنا به طرح ابتکار مصر برای ایجاد راه حلی در لیبی متوقف شده‌است.

او همچنین تأکید کرد که نیروهای ارتش ملی لیبی همواره برای مقابله با هر وضعیت فوق‌العاده یا هجومی به محل‌های استقرار ارتش در اطراف غرب سرت و الجفره و تعدادی از دیگر مکان‌ها آماده‌اند.

المسماری در ادامه به انتقال تعدادی از مزدوران از سوریه و سومالی به مناطق الهیشه و القداحیه در سایه حمایت‌های ترکیه از شبه‌نظامیان تروریست در کشورش اشاره کرد و گفت این مزدوران خارجی اعزامی به لیبی سه‌شنبه در تلاش برای نزدیک شده به منطقه الجفره به وسیله خودروهای نظامی منتقل شده‌اند.

شایان ذکر است که دیدبان حقوق بشر سوریه چند روز قبل تأکید کرد که ترکیه نزدیک به 350 تن از افراد زیر سن قانونی را از سوریه به لیبی انتقال داده تا در کنار شبه‌نظامیان تندرو وابسته به الوفاق علیه ارتش ملی لیبی بجنگند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در ادامه افزود که دست‌کم 34 تن از آن افراد زیر سن قانونی طی درگیری‌های جاری در لیبی کشته شدند و اجساد آنها در کنار اجساد 500 تن دیگر از مزدوران سوری کشته شده از لیبی و از طریق ترکیه به سوریه انتقال داده شده‌است.

شایان ذکر است ارتش ملی لیبی روز گذشته روند سیاسی برای حل بحران لیبی را مشروط به توقف انتقال مزدوران خارجی به کشورش دانسته و با خلع سلاح شهرهای سرت و الجفره در سایه حضور ترکیه در چارچوب هر طرح یا پیشنهادی برای دست‌یابی به راه حل، مخالفت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size