در ادامه بالا رفتن قیمت اقلام خوراکی در ایران، کره 90 درصد گران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌ها اعلام کرد که قیمت کره پس از یک هفته عدم عرضه، از دو روز گذشته حدود 90 درصد افرایش یافته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، چهارشنبه 9 سپتامبر 2020، سعید درخشانی از کمبود روغن جامد در بازار خبر داد و درباره علت این مسئله اظهار بی‌اطلاعی کرد.

رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌ها و مواد پروتئینی با اشاره به گرانی کره در روزهای اخیر نیز توضیح داد: «حدود یک هفته بود که تولیدکننده، کره را در بازار عرضه نکرد و از دو روز گذشته که عرضه آن شروع شده، قیمت حدودا دو برابر شده است».

به گفته او، قیمت کره 100 گرمی از4500 تومان به 8 هزار تومان و کره 50 گرمی از 2300 تومان به 4100 تومان افزایش یافته است و اینکه مجوزی برای افزایش قیمت گرفته شده یا خیر نیز اطلاعاتی ندارم ولی به هر حال این گرانی‌ها وجود دارد.

درخشانی از گرانی تخم مرغ نیز خبر داد و اظهار کرد: «در حال حاضر شانه‌ای 29 الی 30 هزار تومان و حتی تا 32 هزار تومان نیز به فروش می‌رسد. البته فروشنده به هر قیمتی که بخرد با هزار تا دو هزار تومان گران‌تر می‌فروشد بنابراین در همه این اقلام تولیدکننده قیمت را افزایش داده که فروشنده نیز مجبور به گران فروختن است».

تجارت نیوز نیز به نقل از رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌ها گزارش داد که کره در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سهمیه‌بندی شد. علت سهمیه‌بندی کره در فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز عرضه کره با قیمت قبلی عنوان شده است.

رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌ها همچنین از افزایش 90 درصدی قیمت کره از دو روز گذشته خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید