پاکستان: حمله تروریستی بالای امرالله صالح را شدیداً محکوم می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه پاکستان چهارشنبه 9 سپتامبر حمله انفجاری بالای کاروان موترهای امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان را شدیداً محکوم کرد.

این وزارت در توییتی نوشت، پاکستان حمله «تروریستی» بالای کاروان امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان را محکوم می‌کند و با خانواده‌های قربانیان این رویداد ابراز همدردی می‌نماید.

در همین حال، اتحادیه اروپا نیز حمله به امرالله صالح را محکوم کرده و دشمنان صلح و جمهوریت را عاملان این حمله عنوان کرده است.

همچنان، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان با محکوم کردن این حمله گفته است: « تروریستان و حامیان خارجی شان با انجام چنین جنایت‌ها؛ صلح، جمهوریت و آینده روشن کشور را که خواست بزرگ و اساسی مردم ما است، تضعیف نمی‌توانند و مبارزه نیروهای امنیتی و دفاعی ما در برابر تروریستان با جدیت و قاطعیت ادامه خواهد داشت».

از سوی دیگر، بیشتر مقام‌های دولتی افغانستان، سیاسیون افغان و سفیران کشورهای خارجی مقیم شهر کابل حمله انفجاری بالای امرالله صالح را محکوم کرده اند.

امرالله صالح از این انفجار نجات یافت

کاروان موترهای امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان بامداد چهارشنبه 9 سپتامبر در شهر کابل آماج حمله انفجاری قرار گرفت.

امرالله صالح پس از این انفجار در پیام تصویری اعلام کرد، از این انفجار جان سالم بدر برده، اما به گونه سطحی زخم برداشته است ولی شماری از محافظین وی زخمی شدند که در شفاخانه(بیمارستان) امنیت منتقل شدند.

در همین حال، طارق آرین سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان به رسانه‌ها گفته است، کاروان موترهای معاون اول رئیس‌جمهوری این کشور حوالی ساعت 7:35 صبح امروز به وقت محلی در شهر کابل هدف حمله انفجاری قرار گرفت که در نتیجه 10 غیرنظامی کشته شدند و 15 نفر دیگر به شمول محافظان امرالله صالح زخم برداشتند.

آرین اضافه کرد، این رویداد در ساحه چهار راهی سابقه تایمنی در حوزه چهارم امنیتی شهر کابل رخ داد و تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

تا کنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است و طالبان نیز دست داشتن در این حمله را رد کردند.
گفتنی است که پارسال نیز امرالله صالح در دفتر کارش در نهاد «روند سبز» در شهر کابل هدف حمله انتحاری قرار گرفته بود که در آن حمله 20 نفر کشته شدند و 50 نفر دیگر زخم برداشتند، اما خود صالح نجات یافت.

شایان ذکر است که این حمله انفجاری در شرایطی رخ داده که قرار است در آینده نزدیک مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان در دوحه قطر آغاز شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید