تأکید بریتانیا بر ضرورت تسریع در اجرایی‌شدن توافق ریاض درباره یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایکل آرون سفیر بریتانیا در یمن شامگاه سه‌شنبه 8 سپتامبر 2020 اعلام کرد با سلطان البرکانی رئیس پارلمان یمنی درباره اهمیت اجرایی شدن توافق ریاض دربارهٔ یمن در سریع‌ترین وقت ممکن توافق کرده ‌است.

به گزارش «العربیه» سفیر بریتانیا در سلسله توئیت‌هایی بر اهمیت پایان دادن به هجوم غیرقابل توجیه شبه‌نظامیان حوثی به استان مأرب یمن که منجر به فقدان جان‌هایی شده‌ است، تأکید کرد.

سفیر بریتانیا همچنین به اهمیت حمایت کامل از تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل‌متحد برای دستیابی به توافقی درباره اعلامیه مشترک، اشاره کرد.

از سویی طی دیدار محمد بن سعید آل‌جابر سفیر پادشاهی عربی سعودی در یمن که چند روز پیش در ریاض پایتخت سعودی با کریستوفر هنزل سفیر ایالات متحده آمریکا در یمن، انجام شده، دو طرف بر اهمیت تطبیق مکانیسم تسریع اجرایی شدن توافق ریاض جهت تقویت امنیت و ثبات در یمن تأکید کردند.

همزمان با آن حساب کاربری سفارت پادشاهی سعودی در یمن بر شبکه «توئیتر» نوشت که دو طرف بر حمایت از تلاش‌های مارتن گریفتس فرستاده سازمان ملل متحد به یمن تأکید کردند.

پیشروی‌های ارتش ملی در شمال یمن

شایان ذکر است ارتش ملی یمن ضمن پیشروی در شمال این کشور تعدادی از مناطق در استان الجوف در شمال این کشور و در مقدمه آن منطقه المحازیم، تپه الصلیحی و علاوه بر آن منطقه «الصبائغ» را به کنترل خود در آورده است.

پیش‌تر خبرهایی درباره بازپس‌گیری آن مناطق و حومه‌های اطراف آنها علاوه بر مناطق قرون الهنادیه، جبال عرفان، الکدادی و مختم الجبیل و منطقه استراتژیک جبل حویشیان منتشر شده بود.

از سویی سرتیپ ستاد عبده مجلی سخنگوی ارتش ملی یمن سه‌شنبه تأکید کرد که نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن با آزادسازی آن مناطق موفق شدند خطوط امداد و کمک‌رسانی شبه‌نظامیان حوثی را قطع و حلقه محاصره را بر آنها محکم‌تر کرده و پیشروی‌هایی را در محل‌هایی که شبه‌نظامیان حوثی در آنها مستقر بودند، انجام دهند.

افزون بر آن جنگنده‌های ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن نیز حملات هوایی دقیقی را علیه مواضع و استحکامات شبه‌نظامیان حوثی در استان‌های الجوف، مأرب و صنعا انجام دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید