ائتلاف یک پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی که به سوی سعودی به پرواز درآمده را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه 9 سپتامبر 2020 از سرنگونی یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی که به سوی منطقه جنوبی سعودی به پرواز درآمده بود، خبر داد.

پبه گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه اعلام کرد نیروهای ائتلاف موفق شده‌اند یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی تروریست را که به‌طور عمد و سازمان‌یافته‌ای با هدف ضربه زدن به مناطق مسکونی شهری و غیرنظامیان در منطقه جنوبی سعودی به پرواز درآمده بود را سرنگون کنند.

شایان ذکر است ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن صبح سه‌شنبه نیز اعلام کرد که نیروهای مشترک ائتلاف موفق شده‌اند یک پهپاد بمب‌گذاری شده‌ای را در آسمان یمن رهگیری و سرنگون کنند.

به گفته ائتلاف این پهپاد بمب‌گذاری شده به‌طور عمد و سازمان‌یافته‌ای توسط شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران برای هدف قرار دادن مناطق غیرنظامی شهری و غیرنظامیان به سوی منطقه جنوبی پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآمده بود.

ائتلاف نیز تأکید کرد که به اقدامات ضروری‌اش برای مقابله با «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» ادامه داده و همه عوامل طرح‌ریزی و اجرای «عملیات تروریستی» را بر اساس قوانین بین‌المللی تحت پیگرد قرار می‌دهد.

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن همچنین تأکید کرد که عناصر تروریستی را به خاطر طرح‌ریزی و اجرای این اقدام تروریستی به سزای اعمال‌شان خواهد رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید