آمریکا سربازان بیشتری را از عراق و افغانستان خارج خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه اظهارات سابق مسئولان آمریکایی مبنی بر خروج تدریجی نیروهای آمریکایی از عراق که عملا از ماههای اخیر انجام شده، امروز چهارشنبه 9 سپتامبر 2020 نیز یک مقام ارشد آمریکایی به خبرنگاران گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا امروز نیز خروج تعداد بیشتری از نیروهای آمریکایی در عراق را اعلام خواهد کرد.

این مقام آمریکایی افزود که در پی اعلام خروج نیروهای آمریکایی بیشتری از عراق متعاقبا خروج تعداد بیشتری از نیروهای آمریکایی از افغانستان نیز اعلام خواهد شد.

Advertisement

جنگ‌های بی‌پایان آمریکا

در حالی که خروج نیروهای آمریکایی بیشتری از منطقه در ادامه طرح دونالد ترامپ برای بازگرداندن سربازان آمریکایی به کشورشان است، برخی تحلیل‌گران بر این‌ باورند که در شرایط کنونی هدف از انجام چنین اقدامی متقاعد ساختن رای‌دهندگان آمریکایی به این‌ که نامزد جمهوری‌خواه به وعده‌هایش برای پایان دادن به جنگ‌های بی‌پایان آمریکا عمل می‌کند.

در این‌باره یک مقام آمریکا، که خواسته نامش فاش نشود، ماه گذشته گفته بود پیش‌بینی می‌شود که ایالات متحده آمریکا طی ماههای آینده نزدیک به یک سوم نیروهایش را از عراق خارج کند.

شایان ذکر است مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق 21 اوت گذشته در سفر رسمی به واشنگتن تاکید کرد که در دیدار با او، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به وی خاطرنشان کرده که نیروهای آمریکایی طی سه سال آینده از عراق خارج خواهند شد.
ایالات متحده آمریکا 5200 نفر از نیروهایش را سابقا با هدف مبارزه با گروه داعش در عراق مستقر کرده بود.

در افغانستان نیز آمریکا اکنون دارای نزدیک به 8600 سرباز است و دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده تصمیم دارد که این تعداد را به نزدیک به 4000 نفر کاهش دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید