ادامه برخورد امنیتی با انجمن خیریه؛ مدیرعامل جمعیت امام علی بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

انجمن جمعیت امام علی در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که زهرا رحیمی مدیرعامل این انجمن و همسر شارمین میمندی‌نژاد، موسس انجمن، بازداشت شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده، در پی احضار زهرا رحیمی خامنه به دادسرای شهید مقدس در روز یکشنبه 6 سپتامبر 2020، حکم جلب و قرار بازداشت برای او صادر شده است.

Advertisement

شارمین میمندی‌نژاد، پیش از این، به همراه دو عضو دیگر این موسسه که یکی از بزرگ‌ترین خیریه‌های غیردولتی ایران است، بازداشت شده بود.

جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی یک سازمان غیردولتی و مستقل دانشجویی و مردمی در ایران است و در زمینه امور خیریه فعالیت می‌کند. افزون بر این، جمعیت امام علی در طول سال‌ها گزارش‌های زیادی از آزار جنسی، تجاوز و مرگ کودکان کار، اعتیاد نوزادان و ازدواج اجباری کودکان منتشر کرده بود که از نگاه شماری از مدیران حکومتی ایران، سیاه‌نمایی و دادن بهانه به دشمن برای تبلیغ منفی علیه نظام است.

این انجمن در نخستین بیانیه‌ای که پس از بازداشت موسس و دو عضو خود منتشر کرد، از شکایت قرارگاه ثارالله سپاه به اتهام‌های «توهین» به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی و «اقدام علیه امنیت ملی» خبر داد.

در بیانیه این نهاد خیریه تاکید شده که با وجود قرار قبلی بازداشت‌شدگان به قید وثیقه آزاد نشده‌اند و مشخص نیست در چه مکانی هستند و عملا هیچ‌گونه پاسخ‌گویی رسمی در این مورد صورت نگرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید