برادر قاضی منصوری: خودکشی قاضی منصوری صد در صد مردود است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

برادر قاضی منصوری خودکشی برادرش را به شدت رد و تاکید کرد با توجه به اینکه جسد در اختیار رومانی بوده آنها کم‌هزینه‌ترین راه را که «خودکشی» بوده به عنوان دلیل مرگ قاضی منصوری اعلام کرده‌اند.

روز گذشته رومانی که قاضی غلامرضا منصوری در آنجا جان باخت، علت مرگ او را «خودکشی» دانست. نمایندگان دادستانی رومانی اعلام کردند که این قاضی ایرانی با پریدن از طبقه پنجم هتل محل اقامتش، خودکشی کرده است.

بر اساس گزارش وب‌سایت خبری مدارا، شنبه 5 سپتامبر 2020، برادر قاضی منصوری قاضی متهم به دریافت رشوه 500 هزار یورویی، بیان کرد که رومانی تا به امروز سه نظر در خصوص مرگ قاضی منصوری اعلام کرده است.

او افزود: «در همان روزی که این حادثه اتفاق افتاد رومانی اعلام کرد که «خودکشی» است اما دو روز بعد گفتند که کالبدشکافی کردیم و نظر خودکشی را رد کردند و گفتند که قتلی شتاب‌زده همراه با خشونت بوده است».

برادر قاضی منصوری تاکید کرد: «با توجه به شخصیت آقای منصوری که یک روحانی و فرد ولایتی بود که در روزهای آخر مرتب از خانواده می‌خواستند که به حرم بروند و برای ایشان دعا کنند و زمانی هم که خانواده به حرم می‌رفتند به خانواده می‌گفتند که گوشی را سمت حرم بگیرید و زیارت‌نامه و روضه‌خوانی می‌کرد به همین دلیل روحیه خودکشی را ما صد درصد و قویاً منتفی می‌دانیم و احساسمان این است که با توجه به این که جسد در اختیار رومانی بوده آنها کم‌هزینه‌ترین راه را اعلام کردند تا این موضوع را خودکشی جلوه دهند».

او تاکید کرد که قاضی منصوری یک شخص معتقد بود و به همین دلیل موضوع خودکشی را صد درصد مردود دانست.

برادر قاضی منصوری در ادامه اعلام کرد که تمام اطلاعاتی که درباره قاضی منصوری دارند همان اطلاعاتی است که از رسانه ملی پخش می‌شود.

به گفته او ظاهرا گزارشی هم همراه جنازه آمده بود اما به آنها اعلام کردند که این گزارش چند صفحه است و فقط مربوط به نقل و انتقال جسد بود و در مورد چگونگی کار و گزارش حادثه چیزی نفرستاده بودند.

برادر منصوری، چندی پیش نیز اعلام کرد که کارشکنی مانع بازگشت برادرش به ایران شد.

او در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا اعلام کرده بود که برادرش به سفارت ایران در رومانی مراجعه کرده و دو روز منتظر هماهنگی برای بازگشت به ایران بود اما «کارشکنی‌های صورت گرفته»، مانع بازگشت او به وطن شد.

گفتنی است، غلامرضا منصوری قاضی پیشین دادگاههای ایران، متهم به مشارکت در باند رشوه‌خواری در قوه قضاییه و دریافت 500 هزار یورو رشوه بود که در رومانی دستگیر و بلافاصله آزاد شد و هنگام اقامت در هتلی در رومانی به طرز مشکوکی جان باخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید