بار دیگر قاضی منصوری و اسرار مرگ مشکوک او در بوخارست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با گذشت بیش از 3 ماه از مرگ مبهم و راز آلود غلام رضا منصوری قاضی 52 ساله ایرانی در یکی از هتل‌های بوخارست در پی پیگرد قضایی او در پرونده فساد کلان در تهران، پاره ای از حقایق مربوط به این پرونده فاش گردید.

نمایندگان دادستانی رومانی اعلام کردند که قاضی ایرانی با پریدن از طبقه پنجم هتل محل اقامتش، خودکشی کرده‌است. یکان دادستانی در بوخارست که کار خودر در این پرونده را این هفته به پایان برد، جمعه 4 سپتامبر در بیانیه خود تأکید کرد که منصوری تنها مشتری این هتل بود.

Advertisement

درادامه این بیانیه آمده‌است: «او از طبقه پنجم از ارتفاع 20 متری سقوط کرده و بلافاصله کشته شده‌است». نمایندگان دادستانی گفتند که منصوری اتاق خود در طبقه ششم هتل را تخلیه کرده و روند ترک هتل را تکمیل و با آسانسور از طبقه هم کف به طبقه پنج رفته و از آن جا خود را به بیرون پرتاب کرده‌است».

فرار از اتهام فساد

منصوری سال گذشته در ایران متهم به فساد شد و یکی از چندین قاضی متهمی بود که پرونده آن‌ها در محاکمه بزرگ باز شده بود.

جسد منصوری در 19 ژوئن گذشته در محوطه هتل محل اقامتش در بوخارست پیدا شد. وی زیر نظر دستگاه قضایی پیش از دادگاهی بود که قرار بود در ماه ژوئیه درخواست تهران برای تحویل گرفتن منصوری را مورد رسیدگی قرار دهد.

غلامرضا منصوری
غلامرضا منصوری

نقض حقوق بشر

منصوری همچنین از سوی گروه‌های دموکراتیک اروپایی متهم به نقض حقوق بشر شده‌است. یک هفته پیش از مرگ منصوری، سازمان خبرنگاران بدون مرز، دادخواستی را علیه وی در آلمان به جریان انداخت که ظاهراً محل اقامت منصوری قبل از عزیمت به رومانی بود. در این دادخواست منصوری متهم به مسئولیت دستگیری و شکنجه دست‌کم 20 روزنامه‌نگار درایران در سال 2013 شده‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم