پخش ماریجوانا در اسرائیل با پهپاد!

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروهی از طرفداران آزادی مصرف حشیش در اسرائیل با پهپاد از آسمان بر میدانی در شهر تل‌آویو بسته‌های ماری‌جوانا ریختند.

کنشگرانی که برای قانونی شدن مصرف ماری‌جوانا در اسرائیل مبارزه می‌کنند، بر اساس برنامه‌ای که از قبل در شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده بودند، روز پنج‌شنبه 3 سپتامبر، بسته‌های ماری‌جوانا را بر میدان رابین فرو ریختند تا علاقه‌مندان به این ماده مخدر، آن را به طور رایگان مصرف کنند.

این کنشگران که در قالب گروهی به نام «پهپاد سبز» فعالیت می‌کنند، در کانال تلگرامی خود نوشتند: «انتظار به سر آمد. این پرنده است؟ هواپیماست؟ نه، پهپاد سبز است که از آسمان برای شما ماری‌جوانا آورده.»

پلیس اسرائیل با اعلام این که بسته‌هایی حاوی «مواد مخدر خطرناک» را در این میدان کشف کرده، از بازداشت دو مرد در پیوند با این عملیات خبر داده است.

میدان رابین معمولا محل برگزاری راهپیمایی‌ها و تجمعات سیاسی در تل‌آویو است و در تصاویر منتشر شده از این رویداد در این مکان، گروهی از افراد حاضر در محل، در حال جمع کردن کیسه‌های کوچک از روی زمین، پیش از رسیدن مأموران پلیس دیده می‌شوند.

در اسرائیل مصرف دارویی ماری‌جوانا مجاز، اما خرید و فروش و مصرف آن به عنوان ماه مخدر ممنوع است. دولت اسرائیل از ماه مه، صادرات ماری‌جوانا را قانونی کرده و پیش‌بینی می‌شود که همه ساله میلیون‌ها دلار از این راه عاید اقتصاد این کشور شود.

ماری‌جوانا که در فرهنگ عامه «علف» و «گُل» نیز نامیده می‌شود، این گیاه، فعال‌کننده روان است و از آن برای اهداف تفریحی یا درمانی بهره می‌برند. تفاوت حشیش با ماری‌جوآنا در این است که ماری‌جوانا از برگ و گل خشک شدهٔ گیاه شاه‌دانه حاصل می‌شود، اما حشیش ماده‌ای‌ست که از انگم گیاه شاه‌دانه به دست می‌آید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید