روسیه: قیمت هر بشکه نفت در سال 2021 به 65 دلار خواهد رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه روز جمعه چهارم سپتامبر 2020 گفت که قیمت نفت در سال آینده میلادی دچار نوسان خواهد بود ولی ممکن است که قیمت هر بشکه نفت به 65 دلار برسد.

به گزارش خبرگزاری رویترز نوواک در نشستی که به صورت مجازی برگزار شد، گفت به دلیل پیامدهای منفی کرونا تقاضای جهانی نفت بین 9 تا 10 میلیون بشکه در روز کاهش یافت.

با این حال او احتمال داد که قیمت نفت در سال آینده به 65 دلار برای هر بشکه برسد، هر چند که از احتمال وجود نوساناتی در قیمت جهانی نفت خبر داد.

تا روز جمعه قیمت هر بشکه نفت حدود 44 دلار بود و بازار به سمت تجربه بیشترین مقدار کاهش از ماه ژوئن به این سو می‌شود، زیرا که ارقام نشان می‌دهد که به دلیل نگرانی‌های درباره کُندتر شدن روند رهایی از بحران کرونا، درخواست‌ها برای خرید نفت هم کاهش یافت.

در یک گزارش دولتی آمریکا اعلام شد که در این هفته تقاضا برای خرید بنزین در این کشور کاهش یافت. داده‌های رسمی همچنین نشان داد که مقدار نفت ذخیره شده در سنگاپور به عنوان مرکز انبار نفت آسیا در بالاترین سطح خود در 9 سال گذشته است.

قیمت جهانی نفت برنت روز جمعه 5 سنت معادل 0.1% درصد افزایش یافته و به 44 دلار و 12 سنت برای هر بشکه رسید ولی به سمت کاهشی 2.3 درصدی در این هفته می‌رود. نفت خام تگزاس آمریکا هم با کاهشی 3 سنتی به 41 دلار و 34 سنت رسید و به سمت تجربه اولین کاهش در 5 هفته گذشته می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید