ثروتمندترین زن جهان دارایی خود را از کجا به دست آورده؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

این زن که «مکنزی سکات» نام دارد، با 68 میلیارد دلار دارایی، ثروتمندترین زن جهان است، اما او این پول هنگفت را از کجا به دست آورده؟ در نتیجه طلاق گرفتن از همسرش.

مکنزی سکات همسر پیشین جف بزوس، موسس و مدیرعامل شرکت آمازون است در سال 2019 از او جدا شد و در نتیجه این طلاق میلیاردها دلار از ثروت همسرش را به جیب زد. در آن زمان او معادل 38 میلیارد دلار از سهام آمازون رو به دست آورد.

سکات که 50 سال سن دارد و در سال 1993 با جف بزوس ازدواج کرد، با ثروتی که به دست آورد توانست از «فرانسواز بیتینکو مایرز» که 33 درصد شرکت لوازم آرایشی «لو رویال» را به ارث برده و 66.8 میلیارد دلار ثروت دارد، پیشی گرفته و در مقام اول ثروتمندترین زنان جهان بایستد.

او در ماه ژوئیه اعلام کرد 1.7 میلیارد دلار را سال گذشته صرف امور خیریه از جمله تلاش‌ها برای تحقق برابری نژادی، بهداشت عمومی و تغییرات آب و هوایی کرد.

وبگاه بیزینس اینسایندر در همان هفته که سکات اعلام کرد این مبلغ را صرف کارهای خیریه کرده، گزارش کرد که در پی بالا رفتن چشمگیر ارزش سهام آمازون، این مبلغ خیلی زود به دارایی‌های خانم سکات برگشته است.

او در سال 2019 کمپین Giving Pledge را به راه انداخت. هدف از این ابتکار ترغیب ثروتمندان به بخشیدن بخش بزرگی از دارایی‌هایشان به امور خیریه است.

در فهرست ثروتمندترین افراد جهان مکنزی سکات در رده 12 قرار دارد و بالاتر از او غول‌های دنیای تکنولوژی مانند بیل گیتس، مارک زاکربرگ، ایلان ماسک و جف بزوس همسر سابقش قرار دارند.

بیزینس اینسایندر پیشتر گزارش کرده بود که مجموع ثروت 16 ثروتمند آمریکایی به یک تریلیون دلار می‌رسد و فعالان عرصه فناوری در بالای این فهرست قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید