برگزاری همایش جهانی هوش مصنوعی با حمایت شاهزاده محمد بن سلمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با حمایت شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی، سازمان دیتا و هوش مصنوعی سعودی (Saudi Authority for Data and Artificial Intelligence) طی روزهای 7 و 8 اکتبر 2020 همایش جهانی هوش مصنوعی را با شعار «هوش مصنوعی به نفع بشریت» برگزار خواهد کرد.

سازمان دیتا و هوش مصنوعی سعودی ((SADIA اعلام کرد این همایش جهانی همگام با تلاش‌های بین‌المللی و تدابیر پیشگیرانه دولت پادشاهی عربی سعودی به منظور محافظت از شرکت کنندگان و حاضران و جلوگیری از خطرهای بهداشتی متعلق به پاندمی کووید -19 به طور مجازی برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) این همایش تصمیم‌گیران، کارشناسان، متخصصان از بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی از داخل و خارج پادشاهی عربی سعودی و از جمله شرکت‌های پیشگام در زمینه فناوری، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان را گرد هم خواهد آورد.

همایش جهانی هوش مصنوعی با هدف برقراری گفتگوهایی با اهمیت جهانی به منظور بهبود از تاثیرات پاندمی کرونا و رویکردهایی که زمینه را برای توسعه هوش مصنوعی فراهم می‌کند، برگزار می‌شود. همچنین راهکارهای اساسی، راهبردی و ضروری برای تاسیس سامانه فعال و تاثیرگذار هوش مصنوعی و گزینه‌های استراتژیک ملی برای سیاست گذاری در این زمینه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این همایش همچنین دیدگاههای الهام‌بخشی را درباره نیازهای آینده برای طرف‌های برگزار کننده، سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها فراهم می‌کند و اضافه بر آن امکان اطلاع از دیدگاهها و افکار برخی مبتکران پیشگام در زمینه استفاده از هوش مصنوعی به منظور بنای آینده‌ای بهتر برای بشریت را فراهم می‌سازد.

همایش آتی هوش مصنوعی که با حمایت ولی‌عهد سعودی برگزار خواهد شد در چهار محور شامل؛ طرح عصر جدید، هوش مصنوعی و دولت‌ها، حکمرانی هوش مصنوعی و آینده هوش مصنوعی، موضوعات مهم مرتبط با هوش مصنوعی را مورد بررسی قرار خواهد داد.

در این همایش قرار است در راستای تحقق آرمان‌های سعودی در زمینه اقتصاد جایگزین، اقتصاد مبتنی بر دیتا و هوش مصنوعی و اهداف برنامه چشم‌انداز 2030، استراتژی ملی پادشاهی عربی سعودی در زمینه دیتا و هوش مصنوعی اعلام شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید