کشته شدن 16شبه‌نظامی ایران در حمله‌ هوایی «ناشناس» اما احتمالا اسرائیلی در سوریه

منابع سوری؛ احتمالا اسرائیلی هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه حملات مکرر جنگنده‌های «ناشناس» به مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه، روز پنج‌شنبه 3 سپتامبر 2020؛ یک جنگنده ناشناس مراکز و مواضع شبه‌نظامیان وابسته به ایران در دیر الزور واقع در شرق سوریه را بمباران کردند.

طبق گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در این حمله دست‌کم 16 شبه‌نظامی کشته شدند.

منابع سوری با تایید این خبر گفتند که روز پنج‌شنبه، دیر الزور در شرق سوریه هدف حملات احتمالا اسرائیلی قرار گرفت.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، حملات هوایی سحرگاه پنجشنبه، یک پایگاه متعلق به تیپ‌های حزب الله عراق واقع در 5 کیلومتری «قلعه الرحبه» در حومه شهر «المیادین» در حومه شرقی دیرالزور را هدف قرار داد که در پی آن 7 شبه‌نظامی عضو این گروه متحد ایران در این حمله کشته شدند.

طبق این گزارش تعدادی زیادی از افراد مسلح این گروه نیز زخمی شدند.

دیدبان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع خود گزارش داد، وضعیت برخی از زخمی‌شدگان در این حمله، وخیم توصیف شده است.

حقوق بشر سوریه تصریح کرد، 9 شبه‌نظامی دیگر از اعضای دیگر گروه‌های وابسته به ایران در حملاتی در جنوب شهر آلبوکمال در استان دیر الزور کشته شدند.

این سازمان حقوق‌بشری که رویدادهای سوریه را پوشش می‌دهد، شامگاه چهارشنبه نیز از یک مورد حمله هوایی اسرائیل به فرودگاه «تی‌ 4» در حومه شرقی شهر حمص خبر داد.

در آن حمله نیز برخی مواضع و پایگاه‌های متعلق به سپاه پاسداران ایران و شبه‌نظامیان وابسته به آن مورد هدف قرار گرفت.

گفتنی است که پایگاه‌های شبه‌نظامیان ایرانی و گروه‌های وابسته به آنها، به خصوص در منطقه دیرالزور بارها مورد هدف حملات اسرائیلی قرار گرفته‌ است.

نیروی قدس، شاخه برون مرزی سپاه پاسداران ایران، طی سال‌های گذشته با آموزش دادن به شمار زیادی از عناصر گروه‌های شیعه افغان، عراقی و پاکستانی به همراه نیروهای ایرانی و حزب‌الله لبنان، آنها را برای شرکت در جنگ‌ داخلی سوریه اعزام کرده که تاکنون چند هزار تن از اعضای این گروه‌ها کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید