کشته شدن چند تن از مرزبانان عراقی در پی کمین داعش در استان الانبار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» در عراق 3 سپتامبر 2020 از کشته شدن تعدادی از سربازان گارد مرزبانی عراق از جمله یک افسر با رتبه سروانی در پی کمین گروه داعش در یکی از مناطق مرزی در استان الانبار در غرب عراق خبر دادند.

بنا به اعلام ستاد اطلاع‌رسانی امنیتی روز سه‌شنبه نیز انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده میان تکریت و کرکوک در عراق باعث کشته شدن یک زن و مجروح شدن 3 تن از ماموران امنیتی شده است.

در بیانیه صادره در این خصوص آمده است که خودرو بمب‌گذاری شده‌ای « در حمله به یک پست امنیتی روی پل مریم بیک در مسیر تکریت- کرکوک منفجر شده» که باعث کشته شدن یک زن و مجروح شدن 3 تن از «نیروهای کادر» امنیتی شده است.

از اوایل سال جاری بر شدت حملات عناصر مسلحی که گمان می‌رود وابسته به گروه داعش در عراق باشند و به ویژه در منطقه میان استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین(شمال) و دیالی (شرق) که به «مثلث مرگ» شهرت یافته، افزوده شده است.

کشور عراق در سال 2017 با بازگرفتن همه سرزمین‌های تصرف شده‌اش در سال 2014 که بالغ بر یک سوم مساحت این کشور بوده، پیروزی بر گروه داعش را اعلام کرد.

علی‌رغم این گروه «تروریستی» داعش اما همچنان دارای تیم‌های خفته‌ای در مناطق گسترده‌ای از عراق است و در دوره‌های مختلفی اقدام به عملیات‌‌هایی از جمله نصب کمین‌ علیه نیروهای عراقی دست زده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید