عبدالله بن زاید: روابط امارات و سعودی هر روز مستحکم‌تر می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از نشست فوق‌العاده گروه بیست که با هدف بررسی راه‌های تقویت همکاری‌های بین‌المللی برای فروکاست پیامدهای کرونا و بالا بردن سطح آمادگی در بحران‌های آینده برگزار شد، عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات متحده عربی روز پنج‌شنبه سوم آگوست 2020 تاکیدکرد که روابط امارات و سعودی هر روز مستحکم‌تر می‌شود.

او گفت که پادشاهی عربی سعودی در شرایط فوق‌العاده‌ای که جهان درگیر آن است، ریاست گروه بیست را بر عهده دارد و نقش این کشور در بسیج تلاش‌های جهانی برای مبارزه با کرونا شایسته تقدیر است.

وزیر امور خارجه امارات متحده عربی همچنین تاکید کرد که گروه بیست به ریاست سعودی تلاش‌های جهانی بارزی را در راستای مبارزه با کرونا انجام داد.

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی هم در این نشست گفت که ویروس کرونا یک چالش جهانی است و هماهنگی و همکاری بین‌المللی برای مقابله با آن امری ضروری است.

وزاری امور خارجه گروه 20 همچنین ابراز همدردی خود با خانواده‌های قربانیان پرشمار کرونا اعلام کرد و با اشاره به پیامدهای ناگوار این بحران، از تلاش‌های آنها که در صف اول مبارزه با کرونا ایستاده و برای سلامتی و بهداشت عمومی فداکاری می‌کنند، تشکر کردند.

شاهزاده فیصل بن فرحان گفت که بازگشایی مرزهای بین‌المللی به گونه‌ای که با اقدامات و تدابیر بهداشتی نهادهای بهداشتی مطابقت داشته باشد، رونق اقتصاد کشورها و شکوفایی ملت‌ها را به همراه داشته و همگان را به پیروزی بر این بحران امیدوارتر خواهد کرد.

براساس داده‌های رسمی ارائه شده، تا کنون بیش از 26 میلیون نفر در جهان به کرونا مبتلا شده و بیش از 864 هزار نفر نیز به همین دلیل جان باخته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید