سعودی: کرونا چالشی جهانی است و مقابله با آن نیازمند همکاری‌های بین‌المللی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی روز پنج‌شنبه سوم آگوست 2020 گفت که ویروس کرونا یک چالش جهانی است و هماهنگی و همکاری بین‌المللی برای مقابله با آن امری ضروری است.

وزیر امور خارجه این سخنان ار در نشست فوق‌العاده گروه بیست که با هدف بررسی راه‌های تقویت همکاری‌های بین‌المللی برای فروکاست پیامدهای کرونا و بالا بردن سطح آمادگی در بحران‌های آینده برگزار شد، مطرح کرد. در این نشست وزرای گروه بیست و نمایندگان سازمان‌های بین‌الملیی راهکاری‌های هماهنگی اقدامات پیشگیرانه فرامرزی برای محافظت از جان شهروندان را به بحث و گفتگو گذاشتند.

Advertisement

حاضران در این نشست بر ضرورت بازگشایی مرزها و پیوستن مجدد اعضای خانواده‌ها به یکدیگر و تقویت تلاش‌ها برای شکوفایی مجدد اقتصادی همزمان با در نظر گرفتن اقدامات بهداشت و سلامتی در کوران بحران کرونا تاکید کردند.

وزاری امور خارجه گروه 20 همچنین ابراز همدردی خود با خانواده‌های قربانیان پرشمار کرونا اعلام کرد و با اشاره به پیامدهای ناگوار این بحران، از تلاش‌های آنها که در صف اول مبارزه با کرونا ایستاده و برای سلامتی و بهداشت عمومی فداکاری می‌کنند، تشکر کردند.

شاهزاده فیصل بن فرحان گفت که بازگشایی مرزهای بین‌المللی به گونه‌ای که با اقدامات و تدابیر بهداشتی نهادهای بهداشتی مطابقت داشته باشد، رونق اقتصاد کشورها و شکوفایی ملت‌ها را به همراه داشته و همگان را به پیروزی بر این بحران امیدوارتر خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم