دادگاه آمریکا رئیس سابق کمیسیون انتخابات افغانستان را به شش ماه حبس خانگی محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اداره بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان(سیگار) به تازگی با نشر اعلامیه‌ای نوشت، یک دادگاه فدرال آمریکا احمد یوسف نورستانی رئیس سابق کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان را به جرم «دزدی از بودجه عمومی» به شش ماه حبس خانگی محکوم کرد و وی سه سال تحت نظارت قرار خواهد داشت.

در این اعلامیه آمده، نورستانی در اواخر سال 2019 اتهام‌های خود را پذیرفت و به‌عنوان بخشی از توافق دعوا به بازگرداندن کامل پول دولت آمریکا توافق کرده بود.

شایان ذکر است که وزارت عدلیه (دادگستری) ایالات متحده به تاریخ 15 دسامبر 2019 احمد یوسف نورستانی رئیس سابق کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان را به اتهام «سرقت از دارایی عامه» محکوم کرده بود.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای نوشته بود، احمد یوسف نورستانی در دادگاه منطقه جنوبی کالیفرنیا آمریکا اعتراف کرد که در ماه جولای 2015 و دسامبر 2018 در مورد سفرها و محل زندگی‌اش دروغ گفته و بیش از 100 هزار دالر از بودجه «رفاه اجتماعی» دولت آمریکا به صورت غیرقانونی دریافت کرده است.

براساس قانون ایالت کالیفرنیا آمریکا، «پول تأمین اجتماعی» یک برنامه‌ نیاز‌محور است که توسط اداره امنیت اجتماعی به افراد مسن، نابینا و معلول که درآمد کم دارند، اختصاص یافته است.

گفتنی است که احمد یوسف نورستانی در پسٌت‌های مهم از جمله والی هرات، رییس کمیسیون مستقل انتخابات در سال 2014 کار کرد و در سال 2018 توسط رئیس جمهوری محمد اشرف غنی به عنوان سناتور در مجلس سنا افغانستان گماشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید