ترامپ: علی‌رغم دروغ‌پراکنی‌ها بر بایدن «پخمه» پیروز خواهم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه چهارشنبه 2 سپتامبر 2020 تاکید کرد که او در دوره آتی انتخابات ریاست جمهوری در رقابت با جو بایدن «پخمه» پیروز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده چهارشنبه اظهار داشت که:«علی‌رغم ادامه دورغ‌پردازی‌ها بر بایدن پخمه پیروز خواهم شد»، و افزود که:« آمریکا به شخص پخمه‌ای همچون بایدن نیازی ندارد».

جنبه‌های مالی کمپین‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا میزان تشدید رقابت‌های میان جمهوری‌خواهان و دمکرات‌ها را نشان می‌دهد.

همچنین نگرانی‌ها از کاهش فاصله دونالد ترامپ در نظرسنجی‌ها از رقیبش جو بایدن بر صندوق‌های حمایت‌های مالی حزب دمکرات منعکس شده است.

در این راستا پیش‌بینی شده که کمپین انتخاباتی جو بایدن موفق به جمع‌آوری 300 میلیون دلار در ماه اوت شده باشد که بنا به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» این مقدار از رکورد ماهانه پیشین نامزد دمکرات فراتر رفته است.

یک منبع آگاه درباره این ارقام به روزنامه نیویورک تایمز گفته که اغلب کمک‌های انجام شده به کمپین انتخاباتی جو بایدن نایب رئیس سابق آمریکا، در ماه اوت از طریق اینترنت دریافت شده است.

هر مبلغ کل کمک‌های انجام شده‌ای که فراتر از 300 میلیون دلار شود به عنوان رکوردی برای جو بایدن ثبت خواهد شد و از مبلغی که ترامپ در ماه گذشته جمع‌آوری کرده فراتر رفته است.

این مبلغ همچنین از رکورد 193 میلیون دلاری که باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا در سپتامبر سال 2008 جمع‌آوری کرده بود فراتر رفته است.

با این وجود دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی و کمیته ملی جمهوری‌خواهی آمریکا اما در ماه ژوئیه گذشته مبلغ 156میلیون دلار را در مقایسه با 140 میلیون دلاری که جو بایدن کسب کرده، جمع‌آوری کردند.

بنا به اعلام کمپین‌های انتخاباتی در آمریکا در اوایل ماه اوت گذشته ترامپ بیش از 300 میلیون دلار کمک را در بانک‌ها جمع‌آوری کرده که در رقابت با آن بایدن موفق شده 294 میلیون دلار کمک جمع‌آوری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید