بریتانیا: ایران از طریق حزب‌الله و حوثی‌ها از تروریسم حمایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بن والاس وزیر دفاع بریتانیا پنج‌شنبه 3 سپتامبر تأکید کرد که روابط سعودی – بریتانیا صرفاً محدود به فروش تسلیحات نمی‌شود بلکه شراکت دفاعی استواری را نیز در بر می‌گیرد. وی به العربیه گفت که رفتار ایران، حمایت از تروریسم از طریق حزب‌الله و حوثی هاست.

وزیر دفاع بریتانیا در ادامه گفت: «بریتانیا مجوزهای دفاعی جدیدی را در اختیار سعودی قرار خواهد داد و در برابر تجاوزهای شبه‌نظامیان حوثی در حفظ امنیت سعودی مشارکت می‌کند.»

فروش سلاح به ایران

وی همچنین تأکید کرد بریتانیا نسبت به همکاری نظامی با ایران و فروش اسلحه به این کشور اهتمامی ندارد.

محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولی عهد سعودی، شامگاه گذشته تماس تلفنی را از بوریس جانسون نخست ووزیر بریتانیا دریافت کرد که طی آن طرفین در خصوص راه‌های تحکیم همکاری‌های جاری میان دو کشور در عرصه‌های گوناگون تبادل نظر کرده و همچنین آخرین تازه‌ها در خصوص أوضاع منطقه خاورمیانه را در میان گذاشتند.

شایان ذکر است که تهران یکی از پرو پا قرص‌ترین حامیان شبه نظامیان حوثی است و کمک‌های تسلیحاتی و موشک‌های بالستیک را در اختیار آنها قرار می‌دهد.

نیروهای هم پیمان حامی دولت قانونی یمن پیشتر تصاویری را به همراه بقایای موشک‌های پرتاب شده از سوی شبه نظامیان حوثی به سوی پادشاهی سعودی نمایش دادند که نشان می‌دهد منشأ این موشک‌ها، ایران است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید