اورتگاس: آنها را (برادران افکاری) آزاد کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در توئیتی به صدور احکام اعدام و زندان برای نوید افکاری و برادرانش که در «تظاهرات مسالمت‌آمیز مرداد 1397» شرکت داشتند، واکنش نشان داد و خواستار آزادی آنها شد.

مورگان اورتگاس پنج‌شنبه 3 سپتامبر در توئیتر نوشت: «ما نیز مانند [مردم] جهان، از بابت صدور حکم اعدام برای نوید افکاری، که پس از شرکت در تظاهرات مسالمت آمیز در سال 2018 تحت شکنجه مجبور به اعتراف دروغین شد، خشمگین هستیم. رژیم ایران همچنین دو برادر او را شکنجه داد و به ده‌ها سال زندان محکوم کرد. آنها را رها کنید!»

Advertisement

این در حالی است که نهادهای حقوق بشری می‌گویند نظام به شکل عادلانه به اتهامات رسیدگی نمی‌کند و بعضاً افرادی بی‌گناه محاکمه و حتی اعدام شده‌اند. برای نمونه نظام ایران در دهه شصت هزاران نفر را که محکومیت زندان داشتند، اعدام کرد.

به گفته مسئولان آمریکایی، رژیم ایران ثروت کشور خود را به جای مردم ایران، صرف حمایت از گروه‌های تروریستی و برهم زدن ثبات در خاورمیانه می‌کند.

ایالات متحده همچنین بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید