آمریکا: نمی‌خواهیم حزب‌الله بخشی از دولت لبنان باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه دوم سپتامبر 2020 به العربیه گفت که واشنگتن نمی‌خواهد حزب‌الله بخشی از دولت لبنان باشد.

اورتگاس در ادامه گفت که در سایه تهدیدات ناشی از حزب‌الله، در صورت عدم تعهد به انجام اصلاحات به شکل شفاف، آمریکا نمی‌تواند مانند همیشه در لبنان فعالیت کند.

با این حال او تاکید کرد که آمریکا به شکل نزدیکی با فرانسه همکاری می‌کند تا لبنان را حمایت کند و انجام اصلاحاتی که خواست لبنانی‌هاست، ضروری است.

یک روز پس از آنکه امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام کرد گروه‌های سیاسی به او قول داده‌اند طی دو هفته به توافق برسند، مصطفی ادیب، نخست وزیر مامور لبنان روز چهارشنبه پس از مشورت با نمایندگان مجلس اعلام کرد می‌خواهد یک دولت تکنوکرات تشکیل دهد.

پیش از این و در ماه ژوئیه ، برایان هوک، مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا گفته بود که ایران از طریق حزب‌الله ملت لبنان را متضرر کرد.

برایان هوک در آن زمان با اشاره به اینکه تهران تهدیدهای منطقه‌ای‌اش را بیشتر کرده، متعهد شد که آمریکا اقدامات لازم برای استمرار منع تسلیحاتی ایران را اتخاذ کند.

حزب‌الله از سوی آمریکا و بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان یک سازمان تروریستی به رسمیت شناخته شده و این سبب شده بسیاری از کشورها روابط خود را لبنان بکاهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید