آمریکا تا پیش از ماه نوامبر واکسن کرونا را در این کشور توزیع می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات آمریکایی روز چهارشنبه دوم سپتامبر 2020 از ایالت‌های این کشور خواستند خود را برای توزیع واکسن کرونا پیش از ماه نوامبر 2020 آماده کنند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه 23 آگوست 2020 با تاکید این‌که کشورش در تلاش است تا تمامی موانع بر سر راه دستیابی به واکسن کرونا را بردارد، اعلام کرده بود که سازمان غذا و داروی آمریکا اجازه درمان کرونا با کاربرد پلاسمای خون بیماران بهبود یافته از این بیماری ویروسی را صادر کرده است.

پیش از این چین و روسیه هم ادعا کرده‌ بودند که واکسن کرونا را تولید کرده‌اند ولی دفتر منطقه‌ای خاورمیانه سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه 19 آگوست 2020 در یک نشست خبری اعلام کرد هنوز هیچ واکسنی که معیارهای مناسب را داشته باشد، برای کرونا وجود ندارد.

دکتر رنا الحجه مدیر برنامه‌های سلامت سازمان جهانی بهداشت در خاورمیانه تاکید کرد: «هنوز هیچ واکسنی برای کرونا که معیارهای سازمان جهانی بهداشت را داشته باشد، وجود ندارد، اما تلاش‌های زیادی در سرتاسر جهان برای یافتن واکس کارا و امن در جریان است و سازمان با شرکت‌ها و نهادهای حامی این موضوع در حال همکاری است. تا کنون 29 واکشن در مرحله آزمایشی وجود دارد و 138 واکسن دیگر هم در مرحله پیش از بررسی‌های بالینی قرار دارند. 9 واکسن هم نتایج امیدبخشی از خود نشان داده‌اند و در حال حاضر در حال گذراندن مراحل آزمایشی دوم و سوم هستند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید