پیوند خواهرخواندگی؛ تحفه 10تٌن انگور هرات به قندهار؛ والی قندهار: منتظر انار باشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفترمطبوعاتی والی هرات افغانستان چهارشنبه 2 سپتامبر با نشر اعلامیه‌ای نوشت، 10 تٌن انگور به مناسبت پیوند «خواهر شهری» به عنوان تحفه به ولایت قندهار این کشور فرستاده شد. والی قندهار نیز با دریافت این تحفه اعلام کرد، منتظر انار این ولایت باشید.

در این اعلامیه آمده، این تحفه از طرف مردم هرات برای مردم قندهار به مناسبت خواهر خواندگی این دو ولایت فرستاده شده است.

وحید قتالی والی هرات گفته است، تلاش‌ها ادامه دارد تا همکاری‌های تجاری، اقتصادی و کشاورزی از طریق برنامه خواهر خواندگی میان این دو ولایت افزایش یابد.

در همین حال، اداره زراعت ولایت هرات اعلام کرد که پنجمین نمایشگاه انگور، انجیر و عسل سه‌شنبه 1 سپتامبر امسال در این ولایت برگزار شد.

این اداره اضافه کرد، در این نمایشگاه 35 نوع انگور به نمایش گذاشته شد و امسال سطح تولیدات انگور در این ولایت به 140 هزار تٌن، انجیر هشت هزار تٌن و عسل به بیش از 200 تٌن رسیده است.

از سوی دیگر، حیات‌الله حیات والی قندهار افغانستان با ستایش از تحفه مردم هرات در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت، مردم هرات منتظر تحقه انار قندهار باشند.

حیات اضافه کرد، تحفه مردم هرات به مردم قندهار رسید و امیدوار است که همکاری‌ها میان این دو ولایت از طریق برنامه خواهر شهری (Sister city) افزایش یابد.

شایان ذکر است که تفاهم‌نامه همکاری خواهر خواندگی میان ولایت‌های هرات و قندهار سال گذشته امضا شد که براساس آن، این دو ولایت در بخش‌های اقتصادی، تجاری، فرهنگی، اجتماعی و انتقال تجربیات با یکدیگر همکاری می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید