رهبران حماس و حزب‌الله لبنان در بیروت دیدار می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسامه حمدان یکی از رهبران عالی‌رتبه جنبش حماس فلسطین چهارشنبه دوم سپتامبر 2020 گفت احتمال دارد اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس و حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان با هم در بیروت دیدار کنند.

به گزارش روزنامه «الیوم» حمدان گفت: «کاملا طبیعی است که رئیس دفتر سیاسی حماس در سفر خود به لبنان با حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله دیدار کند.»

اسماعیل هنیه روز سه‌شنبه وارد بیروت پایتخت لبنان شد. این اولین سفر او به این کشور از سال 1993 به این سو است.
هنیه روز چهارشنبه در یک نشست خبری و پس از دیدار با نبیه بری رئیس مجلس نمایندگان لبنان، به شدت با اسکان آوارگان فلسطینی در جایی خارج از سرزمین‌های فلسطین مخالفت کرد.

هنیه در این نشست خبری گفت: «با اسکان مخالفیم و اردوگاه‌های فلسطینی در لبنان نماد ثبات، امنیت و تفاهم خواهند بود و نباید در امور لبنان دخالت کنند، بلکه پلی باشند که به سوی همه لبنانی‌ها کشیده شده.»

او در ادامه افزود: «ملت ما که در لبنان زندگی می‌کند، مهمان این کشور است و با هر نوع از اسکان مخالف است.»

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در راس هیاتی از این جنبش به لبنان آمده تا در نشست دبیران کل گروه‌های فلسطینی شرکت کند. این نشست روز پنج‌شنبه سوم سپتامبر به طور همزمان در رام الله و بیروت برگزار خواهد شد و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز در آن شرکت خواهد کرد تا درباره برنامه‌های اسرائیل برای الحاق سرزمین‌های فلسطینی گفتگو و تبادل نظر شود.

براساس داده‌های سازمان آمار لبنان در سال 2017 در این کشور 174 هزار و 442 آواره فلسطینی در 12 اردوگاه و 156 منطقه زندگی می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید