بایدن: آمریکا نژادپرست نیست و من خواستار کاهش بودجه پلیس نیستم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جو بایدن نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری، روز سه شنبه در حالی که حزبش از موضوع تلاش برای کاهش بودجه پلیس رنج می‌برد، او در طی یک مصاحبه مطبوعاتی که پس از سخنرانی‌اش در پیتزبورگ، برگزار کرد گفت: «بیایید واقعیت‌ها را روشن کنیم من نمی‌خواهم بودجه پلیس را قطع کنم من می‌خواهم 300 میلیون دلار به بودجه‌های پلیس محلی اضافه کنم تا با نیروهای پلیس در امور اجتماعی همکاری کنند من می‌خواهم پلیس را به آغوش جامعه بازگردانم».

او افزود: «تنها کسی که می ‌خواهد بودجه پلیس را کم کند رئیس جمهور ترامپ است. به بودجه او نگاه کنید او خواستار کاهش نیم میلیارد دلار در بخش اجرای قانون داخلی است».

با توجه به اینکه افراد زیادی به نابرابری نژادی در سیستم عدالت آمریکا واقفند، بایدن به اتهامات نژادپرستی در ایالات متحده اشاره کرد و گفت:« آمریکا یک کشور نژادپرست نیست».

او اظهار داشت:« نژادپرستی در میان یک اقلیت بسیار کوچکی است که باید با آن نژادپرستی برخورد شود».

در ماه ژوئن گذشته هنگامی که متوقف کردن بودجه پلیس، به فریادی و شعاری برای معترضین به قتل جورج فلوید تبدیل شده بود، جوبایدن خواستار ایجاد اصلاحات در نهاد پلیس شد، اما گفت که او از لغو بودجه پلیس حمایت نمی کند».

بایدن گفت، او خواستار ایجاد اصلاحاتی که شامل بودجه بیشتر برای مدارس دولتی، برنامه‌های تابستانی، بهداشت روان و درمان، مبارزه با مصرف مواد مخدر و سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری در خدمات پلیس اجتماعی (COPS) است.

بایدن پیش از این در اظهاراتی گفته بود که دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا می‌خواهد بودجه نهادهای اجرای قانون داخلی را حدود 500 میلیارد دلار کاهش دهد، ادعایی که سایت PolitiFact در گزارشی تحت به عنوان « Mostly True» بر آن صحه گذاشت . زیرا پیشنهاد ترامپ برای بودجه سال مالی 2021 جهت تأمین بودجه وزارت دادگستری به منظور اجرای قانون کاهش از 500 میلیارد دلار به 380 میلیون دلار در سطح همه ایالات متحده تقلیل خواهد یافت بنابرین در مقایسه با سال مالی 2020 رئیس جمهور 170 میلیون دلار حمایت پلیس را کاهش داده است.

بایدن در مصاحبه ویدیویی در ماه ژوئیه که توسط فعال پیشرو آدی برکان، با او انجام شد، گفت که او از تعیین بودجه مشروط به بخش‌های مختلف پلیس حمایت می کند».

سپس ادامه داد: «اگر پلیس روش خفه کردن مظنونان را متوقف نکنند، هزینه‌ای یا بودجه‌ای دریافت نخواهند کرد؛ اگر پیشرفتی و اصلاحاتی در رفتار و عملکرد خود انجام ندهند، هیچ کمکی دریافت نخواهند کرد اگر این کار را نکنند کسی آنها را کمک نخواهد کرد چون همانطوری که شما هم مثل من می‌دانید، بیشتر بودجه پلیس توسط شهرداری تأمین می‌شود. بودجه در دست دولت فدرال است. این فقط دولت فدرال است که این تصمیم را در دست دارد رفتار پلیس باید اصلاح شود باید مطمئن شوید که دستورات ضربه زدن و خفه کردن را لغو کنید وگرنه کمک هزینه «برن» دریافت نخواهید کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید