امانوئل مکرون: چک سفید به رهبران لبنان نخواهیم داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امانوئل مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه، شامگاه سه‌شنبه یکم سپتامبر 2020 در بیروت پایتخت لبنان با تهدید مقامات لبنانی به وضع تحریم‌هایی علیه‌شان در صورت ادامه ارتکاب فساد، گفت که او چک سفید به رهبران لبنانی نخواهد داد و باید صورتحساب را تا پایان ماه اکتبر آینده ارائه دهند.

به گزارش «العربیه» امانوئل مکرون شامگاه سه‌شنبه طی کنفرانسی خبری در بیروت گفت: «در موعد مقرر در اواخر اکتبر آینده، چنانچه رهبران لبنان آن‌گونه که توافق کردیم، اقدام نکنند، همه ما باید نتایج را تحمل کنیم. این به معنی یکی از این دو امر است: یا این‌که هیچ کاری انجام نشده که این امر مرا مجبور خواهد کرد تا به جامعه بین‌المللی بگویم: نمی‌توانیم به لبنان کمک کنیم.. و آنگاه صریحا به لبنانی‌ها خواهم گفت: ما آماده کمک به شما بودیم اما رهبران شما راه دیگری را برگزیدند. چک سفیدی در کار نخواهد بود».

رئیس‌‌جمهوری فرانسه همچنین بر ضرورت انجام تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت با مشارکت بین‌المللی و همکاری کارآگاهان لبنانی در این زمینه با فرانسه تاکید کرد.

مکرون در ادامه اظهاراتش بر ضرورت کمک به ملت لبنان تاکید کرد و گفت فرانسه تا کنون 1000 تن کمک‌های انسان‌دوستانه به لبنان فرستاده است و مقامات لبنانی هم باید از این فاجعه درس بگیرند.

او گفت که نیروهای سیاسی لبنان قول داده‌اند در عرض 2 هفته بر سر تشکیل دولت در این کشور و ارائه نقشه راهی برای اصلاح بانک مرکزی و نظام بانکی به توافق برسند.

مکرون، شامگاه سه‌شنبه، طی دیدارهای متعددی با رهبران همه احزاب لبنانی، به رهبران سیاسی این کشور هشدار داد که چنانچه در عرض 3 ماه، نتوانند کشور را در مسیری جدید قرار دهند، تحریم‌هایی را علیه آنها وضع خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید