پادشاهی سعودی فرمان بازنشسته کردن برخی فرماندهان نیروهای مشترک را صادر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی دوشنبه 31 اوت 2020 فرمانی ملوکانه را صادر کرد که به موجب آن فرمانده نیروهای مشترک بازنشسته شده و تحقیقات درباره پرونده‌های فساد مرتبط با آن آغاز شد.

همچنین بنا به این فرمان پادشاهی سعودی معاون امیر منطقه الجوف عزل و برای انجام تحقیقات تحویل داده شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی متن این بیانیه همچنین شامل ارجاع تعدادی از افسران و کارمندان غیرنظامی در وزارت دفاع برای انجام تحقیقات است.

در جزئیاتی، فرمان ملوکانه پادشاهی سعودی به خدمت سپهبد ستاد فهد بن ترکی بن عبدالعزیز آل سعود فرمانده نیروهای مشترک پایان داده، ضمن بازنشسته کردنش او را برای انجام تحقیقات ارجاع داده و سپهبد ستاد مطلق بن سالم بن مطلق الازیمع نایب رئیس ستاد کل را به فرماندهی نیروهای مشترک گمارد.

همچنین به موجب این فرمان ملوکانه شاهزاده عبدالعزیز بن فهد بن ترکی بن عبدالعزیز آل سعود نایب امیر منطقه الجوف از پست خود برکنار شده و به تحقیقات سپرد شد.

همچنین بنا به فرمان ملوکانه پادشاه سعودی یوسف بن راکان بن هندی العتیبی، محمد بن عبدالکریم بن محمد الحسن، فیصل بن عبدالرحمن بن محمد العجلان و محمد بن علی بن محمد الخلیفه برای انجام تحقیقات تحویل داده شدند.

اضافه بر آن در این بیانیه آمده است که هیأت بازرسی و مبارزه با فساد مسئولیت تکمیل اقدامات تحقیق با هر کدام از نظامیان و غیرنظامیانی که با این پرونده‌ها در ارتباط باشند را بر عهده خواهد گرفت و اقدامات قانونی لازم در حق آنها اتخاذ شده و نتایج به دست آمده از تحقیقات به مقامات ارجاع داده خواهد شد.

این فرمان‌ به طرف‌های متخصص ابلاغ شد تا اقدامات و تدابیر لازم در این زمینه اتخاذ شد.

در متن بیانیه آمده است: «ریاض 12 محرم 1442 هـ 31 اوت 2020 م (واس) - به تاریخ امروز فرمانی ملوکانه صادر شده که متن آن به شرح ذیل است: به یاری خداوند متعال.. از سوی اینجانب سلمان بن عبدالعزیز آل سعود.. پادشاه پادشاهی عربی سعودی با اطلاع از قوانین و آیین‌نامه‌های مربوط به نظام‌های اساسی حکومتی، مناطق، وزیران، معاونان وزیران و کارمندان با رتبه ممتاز و افسران خدمت و تعدیلات مربوطه و با اطلاع از دیگر فرمانهای ملوکانه صادره و بنا به نامه ولی‌عهد، نایب رئیس شورای وزیران، وزیر دفاع به سازمان بازرسی و مبارزه با فساد درباره شناسایی تعاملات مالی مشکوکی در وزارت دفاع و درخواست انجام تحقیقات در این زمینه و همچنین نامه سازمان بازرسی و مبارزه با فساد درباره وجود فساد مالی در وزارتخانه و ارتباط آن با سپهبد ستاد فهد بن ترکی بن عبدالعزیز آل سعود و شاهزاده عبدالعزیز بن فهد بن ترکی بن عبدالعزیز آل سعود و نیز تعدادی از افسران و کارمندان غیرنظامی و دیگران، فرمانی به شرح ذیل صادر شد:

اولا: خدمت سپهبد ستاد فهد بن ترکی بن عبدالعزیز آل سعود فرمانده نیروهای مشترک با بازنشسته کردن و تحویل او به تحقیقات پایان پذیرد.

ثانیا: موافقت با پیشنهاد ولی‌عهد، نائب رئيس شورای وزیران و وزیر دفاع مبنی بر مامور کردن سپهبد ستاد مطلق بن سالم بن مطلق الازیمع نائب رئيس ستاد کل برای انجام وظایف فرمانده نیروهای مشترک.

ثالثا: برکناری شاهزاده عبدالعزیز بن فهد بن ترکی بن عبدالعزیز آل سعود معاون امیر منطقه الجوف از پست مربوطه و تحویل او به تحقیقات.

رابعا: تحویل دادن هر کدام از 1- يوسف بن راكان بن هندی العتيبی 2- محمد بن عبدالكريم بن محمد الحسن 3- فيصل بن عبدالرحمن بن محمد العجلان 4- محمد بن علی بن محمد الخليفه برای انجام تحقیقات.

خامسا: سازمان بازرسی و مبارزه با فساد تکمیل تدابیر تحقیقات با هر کدام از نظامیان و غیر نظامیانی که با این (پرونده‌ها) در ارتباط بوده و نیز اتخاذ تدابیر قانونی لازم در مورد آنها و ارجاع نتایج به دست آمده در این زمنیه.

سادسا: این فرمان به طرف‌های متخصص ذیربط برای اجرایی و عملیاتی کردن آن ابلاغ می‌شود.. سلمان بن عبدالعزیز آل سعود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size