سعودی با استقبال از صلح سودان آن را «گامی مهم» خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 31 اوت 2020 ضمن استقبال از امضای پروتکل‌های توافق صلح میان دولت سودان و جبهه انقلابی این کشور آن را گامی مهم توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی دوشنبه این تحول را گامی مهم در راستای تحقق آرمان‌های مردم سودان و آرزوهای مشروع‌شان در تحقق صلح و تقویت حاکمیت این کشور دانست.

وزارت خارجه سعودی همچنین بر ایستادگی پادشاهی عربی سعودی در کنار سودان و حمایت مستمر از آن در هر آن چه امنیت، ثبات و رفاه این کشور را تامین کند، تاکید کرد.

استقبال سعودی از توافق صلح سودان پس از آن است که دوشنبه پیش از این در جوبا مراسم امضای توافق صلح میان خارطوم و جنبش‌‌های مسلح به 17 سال جنگ داخلی در این کشور پایان داد.

نمایندگان دولت انتقالی سودان و جبهه انقلابی این کشور که شامل 4 جنبش مسلحانه است دوشنبه توافق صلح سودان را در جوبا پایتخت سودان جنوبی امضا کردند.

شایان ذکر است توافق صلح سودان شامل 8 پروتکل است که از جمله موضوعات آنها امنیت، مسأله سرزمین، عدالت انتقالی، پرداخت غرامت‌ها و جبران خسارت‌ها، طرح‌های توسعه‌ای و مسأله جنگ‌زدگان و پناهندگان و تقسیم قدرت است.

توافق صلح همچنین شامل ضرورت انحلال جنبش‌های مسلحانه و پیوستن مبارزان آنها به ارتش نظامی سودان است که ساختار‌های آن با در بر گرفتن همه طیف‌های مردم سودان تجدید خواهد شد

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید