سازمان جهانی بهداشت: می‌کوشیم واکسنی با 50 درصد کارایی تولید کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان جهانى بهداشت روز دوشنبه 31 آگوست 2020 درباره از سرگیری فعالیت‌های اقتصادی در کشورهای مختلف قبل از کنترل ویروس کرونا هشدار داد و اعلام کرد که این موضوع می‌تواند فاجعه‌بار باشد.

این سازمان تاکید کرد که می‌خواهد کارمندان و دانش‌آموزان به شکل ایمن به محل کار و تحصیل خود بازگردند و از این رو می‌کوشد واکسنی تولید کند که حداقل 50 درصد کارایی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از مرز 25 میلیون گذشت و هند هم با بیش از 88 هزار ابتلا در یک روز، رکورد جهانی ابتلاهای روزانه را شکست. بیشترین ابتلای روزانه پیش از این در آمریکا و با 87 هزار مورد ابتلا در عرض 24 ساعت گزارش شده بود.

بررسی گستره انتشار کرونا نشان می‌دهد کانون این ویروس از آمریکا و آمریکای لاتین به هند منتقل شده است.

بر اساس داده‌های رسمی سازمان بهداشت جهانی تعداد رسمی مبتلایان به کرونا در حال حاضر 5 برابر تعداد مبتلایان سالیانه آنفولانزای حاد است.

اگر چه پیش از این چین و روسیه ادعا کرده بودند که واکسن کرونا را تولید کرده‌اند ولی دفتر منطقه‌ای خاورمیانه سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه 19 آگوست 2020 در یک نشست خبری اعلام کرد هنوز هیچ واکسنی که معیارهای مناسب را داشته باشد، برای کرونا وجود ندارد.

دکتر رنا الحجه مدیر برنامه‌های سلامت سازمان جهانی بهداشت در خاورمیانه تاکید کرد: «هنوز هیچ واکسنی برای کرونا که معیارهای سازمان جهانی بهداشت را داشته باشد، وجود ندارد، اما تلاش‌های زیادی در سرتاسر جهان برای یافتن واکس کارا و امن در جریان است و سازمان با شرکت‌ها و نهادهای حامی این موضوع در حال همکاری است. تا کنون 29 واکشن در مرحله آزمایشی وجود دارد و 138 واکسن دیگر هم در مرحله پیش از بررسی‌های بالینی قرار دارند. 9 واکسن هم نتایج امیدبخشی از خود نشان داده‌اند و در حال حاضر در حال گذراندن مراحل آزمایشی دوم و سوم هستند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید