ائتلاف عربی یک پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی‌ که به سوی سعودی هدایت شده بود را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن صبح سه‌شنبه اول سپتامبر 2020 اعلام کرد یک پهپاد بمب‌گذاری شده که توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به سوی پادشاهی عربی سعودی به پرواز در آمده بود را رهگیری و منهدم کرده است.

به گزارش العربیه در جزئیاتی در این‌باره ستاد اطلاع|‌رسانی فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن سه‌شنبه از رهگیری و انهدام یک پهپاد «بمب‌گذاری شده» خبر داد که توسط شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به سوی پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآمده بود.

در همین راستا سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی اظهار داشت که نیروهای مشترک ائتلاف صبح سه‌شنبه موفق به رهگیری و انهدام پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی‌های تروریست شدند که به طور هدفمند و عمدی برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی غیرنظامی و غیرنظامیان در منطقه جنوبی به پرواز درآمده است.

سرنگونی پهپادی که به سوی فرودگاه ابها به پرواز درآمده بود.

شایان ذکر است ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن دوشنبه نیز از سرنگونی پهپادی بمب‌گذاری شده خبر داد که توسط پیکارجویان حوثی یمن مورد حمایت ایران به سوی فرودگاه بین‌المللی ابها به پرواز درآمده بود.

این اقدام حوثی‌ها از سوی ائتلاف نظامی عربی «تروریستی و وحشیانه» توصیف شد که سلامت مسافران حاضر در این فرودگاه را تهدید می‌کند.
ائتلاف عربی ضمن محکوم کردن تلاش حوثی‌ها برای تهدید مسافران در فرودگاه افزود که سرنگونی این پهپاد سبب شد ترکش‌های آن به ساختمان فرودگاه ابها اصابت کند ولی این حادثه هیچ خسارت یا مصدومیتی در پی نداشت.

ائتلاف عربی در ادامه اعلام کرد به اقداماتش برای مقابله با «شبه‌نظامیان تروریست حوثی» ادامه می‌دهد و در این راستا همه عواملی که در برنامه‌ریزی‌ها و اجرای این «عملیات تروریستی» نقش داشته‌اند را بر اساس قوانین بین‌المللی تحت پیگرد قرار می‌دهد.

ائتلاف عربی در ادامه افزود که عناصر تروریستی به خاطر نقش‌شان در طرح‌ریزی و انجام این اقدام تروریستی مجازات خواهند شد.

این خبر چند ساعت پس از آن اعلام می‌شود که فرماندهی ائتلاف اعلام کرد توانسته یک موشک بالستیک که شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی به سمت نجران پرتاب کرده بودند را رهگیری و منهدم کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید